РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000729297<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гога С. Т. 
Асоціація та сольватація у розчинах тетраалкіламонієвих і N-алкілпіридинієвих солей з гідрофобними аніонами : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / С. Т. Гога; Харків. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. - Харків, 2017. - 20 c. - укp.

Виявлено та узагальнено основні властивості і закономірності поведінки електролітних систем на основі асиметричних тетраалкіламонієвих катіонів з гідрофобними аніонами у розчинниках різної полярності. Проведено реологічні дослідження водних міцелярних розчинів катіонних ПАР у присутності гідрофобних протийонів і неполярних розчинників. Установлено, що використання перхлората як проти йона дає можливість дослідження термодинамічних характеристик сольватації мономерівскатіонних ПАР в умовах, що не ускладнені міцелоутворенням. Вивчено розчинність і дисоціацію перхлоратів N-цетилпіридинію (ЦПП), цетилтриметиламонію (ЦТАП) і тетра-н-пентиламонію(ТПАП) у ряді неводнихсередовищ, головним чином, у системі вода – пропанол-2 в інтервалі температур 278,15-308,15 К. Розчинення має суттєво ендотермічний характер, а краща розчинність перхлоратів ЦП+ і ЦТА+ порівняно з ТПАП, обумовлено вираженою амфіфільною природою асиметричних катіонів. Зазначено, що практично для усіх складів системи вода-пропанол-2 при усіх температурах Σ∆SOtr> 0 та максимальна при перших добавках спирту, що підтверджує гідрофобний характер гідратації цих солей. Розчинність ЦПП і ЦТАП в індивідуальних розчинниках зростає у ряду: вода < пропанол-2 < оцтова кислота < етанол < метанол < ацетон. На прикладі властивостей електролітів у 4-метилпентаноні-2 уперше показано, що рухливості симетричних і асиметричних катіонів, що мають один і той самий ван-дер-ваальсівський об'єм, практично збігаються. У бензені та хлорбензені електроліти ЦПClO4 і ЦТАClO4, існують у вигляді великих (до декількох десятків нанометрів) агрегатів. Додаткову інформацію щодо стану цих солей у розчинниках з низькою відносною діелектричною проникністю одержано за допомогою сольватохромних індикаторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.184

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428217 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського