РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000729537<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білик Г. А. 
Клінічне значення показників ризику ремоделювання дихальних шляхів при бронхіальній астмі у школярів : автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г. А. Білик; ВДНЗ України "Буковин. держ. мед. ун-т". - Чернівці, 2017. - 20, [1] c. - укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування бронхіальної астми (БА) у дітей за різного ступеня ризику ремоделювання дихальних шляхів. Обстежено 116 дітей шкільного віку, хворих на персистуючу БА. Залежно від вмісту в супернатанті мокротиння маркерів ризику ремоделювання дихальних шляхів (VEGF та ММР-9) сформовано З групи спостереження: високого, середнього та низького ризику. Встановлено, що для дітей з високим ризиком ремоделювання відносно хворих з низьким ризиком характерним були: частіше народження з масою тіла менше 2 500 г, успадкування атопічних захворювань за родоводом обох батьків, наявність медикаментозної алергії, ситуації, коли джерелом тривалої експозиції тютюнового диму виступає мати, поліморфізм генів GSТМ1 чи GSТТ1 і відсутність мутації гену eNOS. У дітей із високим ризиком ремоделювання частіше визначались: еозинофілія крові більше 10 %, вміст загального IgE крові більше 750 МО/мл, вища протеолітична і фібринолітична активність конденсату видихуваного повітря та зростання вмісту у конденсаті метаболітів оксиду азоту. У результаті 4-річного динамічного спостереження у хворих групи із високим ризиком ремоделювання дихальних шляхів спостерігалося значне зниження лабільності бронхів та зростання їх чутливості та сприйнятливості до гістаміну. Показано, що наявність у хворих на БА високого чи середнього ризику ремоделювання суттєво зменшує ефективність регламентованого контролюючого лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428423 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського