РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000729599<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ісайкова О. І. 
Дослідження впливу транскраніальної магнітної стимуляції на вегетативну дисфункцію у хворих на хронічну ішемію мозку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / О. І. Ісайкова; Нац. акад. медичних наук України, Ін-т неврології, психіатрії та наркології. - Харків, 2017. - 20, [1] c. - укp.

Обгрунтовано позитивний і безпечний вплив методу повторюваної транскраніальної магнітної стимуляції на стан вегетативної нервової системи у 62 хворих на хронічну ішемію мозку в стадії субкомпенсації. Встановлено особливості клінічних проявів хронічної ішемії мозку в стадії субкомпенсації: когнітивні порушення, депресивні прояви легкого та помірного ступеня, вегетативна дисфункція у вигляді симпатичної спрямованості вегетативного тонусу з переважанням недостатніх вегетативної реактивності і вегетативного забезпечення діяльності. Доведено позитивний вплив повторюваної транскраніальної магнітної стимуляції на стан вегетативного тонусу (р = 0,00046), вегетативної реактивності (р = 0,0002) незалежно від статі і віку пацієнтів. Констатовано, що вегетативна реактивність під впливом повторюваної транскраніальної магнітної стимуляції статистично значимо нормалізується у пацієнтів з симпатикотонією (р = 0,000001), вегетативне забезпечення діяльності під впливом повторюваної транскраніальної магнітної стимуляції нормалізується незалежно від вегетативного тонусу (р = 0,02), а у пацієнтів з симпатикотонією вегетативна реактивність нормалізується найбільш виражено (р = 0,000048). Встановлено, що більш виражений вплив на вегетативні порушення у хворих хронічною ішемією мозку в стадії субкомпенсації надає застосування низькоінтенсивної високочастотної (0,3 Тл, 20 Гц) транскраніальної магнітної стимуляції дорсолатеральної префронтальної кори зліва порівняно з високоінтенсивною низькочастотною (1,6 Тл, 1 Гц) стимуляцією. Виявлено достовірно позитивний вплив повторюваної транскраніальної магнітної стимуляції на стан когнітивних функцій і депресивного фону хворих. Більш виражений вплив на когнітивні порушення і депресивні прояви у хворих хронічною ішемією мозку в стадії субкомпенсації надає застосування низькоінтенсивної високочастотної (0,3 Тл, 20 Гц) транскраніальної магнітної стимуляції дорсолатеральної префронтальної кори зліва порівняно з високоінтенсивною низькочастотною (1,6 Тл, 1 Гц) стимуляцією. Показано, що застосування транскраніальної магнітної стимуляції у хворих хронічною ішемією мозку в стадії субкомпенсації є безпечним методом у разі дотримання протоколу 10-ти сеансів по 10 хвилин 1 раз на день низькоінтенсивної високочастотної (0,3 Тл, 20 Гц) або високоінтенсивної низькочастотної (1,6 Тл, 1 Гц) транскраніальної магнітної стимуляції дорсолатеральної префронтальної кори зліва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-5 + Р627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428554 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського