РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000729614<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Войтович А. А. 
Диспергування структури наплавлених шарів системи Fe-Cr-В-С для підвищення їх зносостійкості : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / А. А. Войтович; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2017. - 20 c. - укp.

Уперше встановлено закономірності впливу деталейі машин, які працюють за дії абразиву та ударних навантажень на рівень їх зношення. Для їх відновлення розроблено велику кількість матеріалів, зокрема порошкові дроти, що дають змогу підвищити ступінь легування наплавленого металу і ефективність його наплавлення. Визначено, що порошкові дроти, якими наплавляють метал для роботи в умовах абразивного зношування під ударними навантаженнями, легують дороговартісними елементами, що суттєво впливає на вартість відновлення. Запропоновано використання відносно дешевого наплавленого металу з ПД системи Fе-Сг-В-С, що має задовільну зносостійкість під час абразивного зношування, однак, за дії ударних навантажень отримані шари розтріскуються, оскільки за підвищеного вмісту вуглецю і бору в металі виділяються дендритні голкоподібні включення боридів. Зазначено, що гострі кінці голкових включень служать концентраторами напружень, що спричиняє розтріскування за ударних навантажень, зносостійкість наплавленого металу і його опірність до розтріскування зростає з подрібненням боридних включень. Для отримання зносостійкого шару запропоновано під час наплавлення ПД системи Fе-Сг-В-С прикладати ззовні до підкладки вібрацію частотою 100 Гц і амплітудою 0; 70; 300 мкм. Досліджено, що горизонтальна вібрація впливає на подрібнення боридних включень: їх середній діаметр зменшується з 175 до 5 мкм, а також на перерозподіл фаз: підвищується кількість пластичної фази (FеСг)2В. Встановлено, що внаслідок диспергування структурних складових змінюються механічні характеристики, зокрема зменшується розкид даних мікротвердості та підвищується її середнє значення від 600 до 780 НV, зростають модуль Юнга і опірність матеріалу пересуванню індентора. Зносостійкість наплавленого металу, наплавленого за горизонтальної вібрації амплітудою 300 мкм зросла у 2,3-2,5 раза під час зношування закріпленим і незакріпленим абразивом та у 2,8 разів за зношування ударними навантаженими. Для відновлення та зміцнення великогабаритних деталей запропоновано вводити порошок ПАМ у шихту ПД для підвищення зносостійкості наплавленого металу системи Fе-Сг-В-С. Констатовано, що введення порошку ПАМ сприяє диспергуванню боридних включень, середній, діаметр яких зменшився з 70 до 5 мкм. У структурі наплавленого металу системи Fе-Сг-В-С виділено включення складнолегованих нітридів розміром менше 1 мкм, через що середнє значення мікротвердості підвищується від 700 до 900 НV. Доведено, що зносостійкість наплавленого металу зростає в 1,5 рази у разі зношування закріпленим і незакріпленим абразивом та вдвічі у разі зношування під ударними навантаженями.


Індекс рубрикатора НБУВ: К644-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428569 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського