РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000729833<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковлєв В. В. 
Перспективні джерела природних вод для питного водопостачання України, їх охорона і раціональне використання : автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 21.06.01 / В. В. Яковлєв; НАН України, Ін-т геохімії навколиш. середовища. - Київ, 2017. - 35 c. - укp.

Запропоновано вирішення проблеми забезпечення населення України якісною питною водою на тривалу перспективу. Введено поняття "доіндустріальні прісні води" - природні води, сформовані в доіндустріальну епоху, які не мають в своєму складі техногенних домішок. Обгрунтовано методологічну основу для оцінки ресурсів найцінніших питних вод. Уперше виконано експертну оцінку статичних запасів найбільш цінних питних вод в геологічних структурах України: 810 км3 екологічно чистих вод з мінералізацією до 1,5 г/дм3 в Дніпровсько-Донецькій западині, запасів яких достатньо для покриття власних питних потреб населення України на 5 тис. років. Обґрунтовано, що геоморфологічні, ландшафтні та екологічні умови в межах незабудованих піщаних річкових терас на Східній і Центральній Україні обумовлюють формування азональних підземних вод з низькою мінералізацією - від 0,16 до 0,48 г/дм3 і з низькою і помірною жорсткістю - від 1,2 до 4,8 ммоль/дм3, ресурси яких експертно оцінені у кількості 1,9 млн. м3/добу. Розроблено напрямок вдосконалення нормативів якості питних вод, заснований на визначенні фізіологічно оптимального вмісту біофільних елементів і коефіцієнта змінення природного складу води. Запатентований спосіб опріснення колодязних вод обумовлено конструкцією самовиливних свердловин у долинах річок. Експертно оцінено ресурси джерельних вод в Харківській області. Виконано техніко-економічне обґрунтування створення водозаборів на базі нових джерел високоякісної питної води на прикладі свердловинного водозабору підземних вод на піщаній річковий терасі в басейні Сіверський Донець і каптажу типового джерела в Харківському регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428644 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського