РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000729942<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матвіїв Ю. Я. 
Методи визначення довготривалої міцності і залишкової довговічності елементів конструкцій за низькотемпературної повзучості : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.02.04 / Ю. Я. Матвіїв; Луц. нац. техн. ун-т. - Луцьк, 2015. - 40 c. - укp.

Побудовано розрахункові моделі докритичного росту в матеріалах і елементах конструкцій тріщин низькотемпературної повзучості, на їх основі рзроблено методи оцінювання довготривалої міцності і визначено залишкову довговічність елементів конструкцій за стаціонарного і маневрового режимів експлуатування. Розроблено для оцінювання залишкової довговічності елементів конструкцій за тривалого статичного навантаження і дії низьких температур нову розрахункову модель, яку одержано двома шляхами. Перший грунтується на мікромеханізмах поширення тріщин повзучості, критерії втрати міцності мікрооб'ємом в результаті досягнення в ньому критичної пористості та деформаційному критерії в механіці руйнування. Другий - на першому законі термодинаміки, відомій δc - моделі та засадничих положеннях механіки пружно-пластичного руйнування. В створеній моделі враховано першу та другу ділянки діаграми повзучості (нижнє порогове значення на кінетичній діаірамі поширення гріщини повзучості), розраховано верхнє порогове значення. Це вигідно відрізняє її від раніше відомих моделей для випадку поширення тріщин високотемпературної повзучості. Продемонстровано застосування цієї моделі на базових задачах механіки руйнування: аналогах задачі Гріффітса і задачі Сакка. Проведено узагальнення її на випадок задач про довготривалий розтяг пластин із системами прямолінійних тріщин (дві тріщини, періодична система тріщин, двоякоперіодична система тріщин). На основі моделі створено методики для визначення залишкового ресурсу за довготривалого розтягу і згину балкових елементів відкритого профілю (швелер, кутник, тавр і двотавр), прямокутної труби для різних конфігурацій тріщин, а також розрахунок залишкової довговічності залізобетонних плит із наперед напруженою арматурою і тріщинами за їх довготривалого статичного згину. Розроблено розрахункову модель для визначення залишкового ресурсу тонкостінних елементів конструкцій за довготривалого статично-розривного у часі навантаження (маневровий режим експлуатації). На її основі розроблено методику для визначення залишкового ресурсу труби паропроводу за реальних умов експлуатації. Сформульовано критерій довготривалої міцності елементів конструкцій із тріщинами за їх довготривалого статичного навантаження і локальної низькотемпературної повзучості. На основі цього критерію визначено довготривалу міцність балок відкритого профілю зі сталі 10ХСНД (швелер, кутник) за їх розтягу та згину і наявністю прямолінійних тріщин. Створено нову методологію експериментальних досліджень для побудови повних кінетичних діаграм поширення тріщин низькотемпературної повзучості за допомогою методу акустичної емісії. На основі цього побудовано повні кінетичні діаграми поширення цих тріщин для низки конструкційних матеріалів, із яких виготовлені елементи конструкцій, що досліджуються в дисертації.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.604.003,022

Шифр НБУВ: РА422371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського