РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000730426<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Поповський А. М. 
Південноукраїнські джерела в історії формування української літературної мови : монографія / А. М. Поповський. - Дніпро : Ліра, 2018. - 323 c. - укp.

Зазначено, що у становленні української літературно-національної мови важлива роль належить Степовій Україні, де гартувався свободолюбивий дух запорозького козацтва, яке пильно оберігало не тільки свою землю від посягань ворожих нападів, а й рідну мову, віру, пісню та народні звичаї. І після зруйнування Запорозької Січі російськими військами в 1775 р. тут не замулилися попри всякі офіційні та неофіційні заборони царськими сатрапами українського слова животворні джерела народної мови, фольклору, освіти. Зросла талановита когорта митців художнього слова та корифеїв українського театру, педагогів і видавців, які заклали міцний фундамент для формування української мовно-літературної норми. Висвітлено історичні процеси становлення літературної мови краю і звитяжних борців за її повнокровне функціонування в усіх сферах суспільного життя. Наведено порівняльну характеристику мовних особливостей південноукраїнського фольклору з мовними особливостями середньонаддніпрянського, північноукраїнського та південно-західного фольклору. Увагу приділено мові творів Г. Бораковського, Т. Зіньківського, М. Пулевича.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819758 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського