РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000730511<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Феномен мультикультурності в історії України і Польщі : матеріали міжнар. наук. конф., 18 - 19 жовт. 2016 р., ХНПУ ім. Г.С. Сковороди / ред.: С. О. Сєряков; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди, Ген. консульство Респ. Польща у Харкові. - Харків : Колегіум, 2016. - 273 c. - укp. - англ.

Розкрито мультикультурний образ історії України та Польщі в широкій часовій перспективі - починаючи від доби раннього Середньовіччя і завершуючи зламом XIX - XX ст. Взаємодію країн подано як важливий рушій соціального, господарчого, інтелектуального та духовного розвитку. Проаналізовано відображення різних аспектів мультикультурності в українській, польській і білоруській історіографії. З'ясовано стан і подальші перспективи наукового вивчення історії етнічних меншин Великого князівства Литовського та Речі Посполитої. Подано інформацію про антисейсмічні конструкції середньовічних валів городища Мохнач як свідчення міграцій і мультикультурності населення. Охарактеризовано шкільництво в мультиетнічному та багатоконфесійному Лешні (XVI - XVIII ст.). Проаналізовано психологічні наслідки татарських нападів для населення південно-східних теренів Речі Посполитої. Описано соціокультурний світ Слобожанщини як важливий фактор формування українського мультикультурного суспільства у другій половині XVII - на початку XX ст. Проаналізовано генезу полікультурного обличчя Донбасу; зіставлено буття та соціальні проблеми місцевих мономіст з їх англійськими аналогами. Визначено місце історичного порівняння в реаліях мультикультурного суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я431 + Т3(4ПОЛ)0-7 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820195 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського