РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000731322<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мінливість Mycobacterium bovis : монографія. Т. 1 / О. А. Ткаченко. - Житомир, 2017. - 395 c. - Бібліогр.: с. 387-394 - укp.

Узагальнено результати багаторічних експериментальних досліджень, а також дані вітчизняної і зарубіжної літератури з одного з найбільш актуальних і недостатньо вивчених питань сучасної мікробіології - про L-форми мікобактерій туберкульозу та їх біологічний цикл розвитку. Зазначено, що викладений в динамиці пасажів через щільне живильне середовище біологічний цикл розвитку М. bovis характеризується закономірною зміною культуральних, тинкторіальних властивостей на тлі мінливості морфології, зміни (зниження) біологічної активності, вмісту загальних ліпідів, довго- і коротколанцюгових вільних жирних кислот і дисоціацією збудника (палички, ниткоподібні форми, зерна, L-форми, елементарні тільця) туберкульозу, набуттям можливості розмножуватися та накопичуватися за низької плюсової температури (3 ° С), коли прикінцевою стадією розвитку є некислотостійкі зерна (за 37 ° С - елементарні кислотостійкі тільця), а також імуногенною активністю на тлі низької / відсутньої сенсибілізувальної здатності. Розкрито один із можливих патогенетичних механізмів ендогенної туберкульозної інфекції та обгрунтовано можливі шляхи подальшої профілактики та боротьби з нею.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911 + П841.924.16 + Е422.28*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357254/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського