РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000732338<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Доля Тараса Шевченка на засланні : зб. наук. пр. IV Міжнар. Шевченк. читань, присвяч. 165-річчю від часу переведення Т. Г. Шевченка на службу в Новопетров. укріплення, 16 квіт. 2015 р., Канів / ред.: С. А. Брижицька, С. А. Гальченко, П. В. Токар, Д. А. Чернієнко; Шевченк. нац. заповідник, Музей-комплекс у м. Форт-Шевченка, Посольство України в Республіці Казахстан, Громад. наук.-просвітн. "Ін-т Т. Шевченка". - Канів : Олександр Третяков, 2015. - 294, [1] c. - укp. - рус.

Увагу приділено вивченню оточення та зв'язків Т. Шевченка на засланні, духовних і побутових витоків його творчості. Розглянуто джерелознавчі аспекти шевченкознавства та форми збереження історичної пам'яті, сучасні інтерпретації спадщини Кобзаря, а також репрезентації періоду заслання Т. Шевченка в поточному культурно-інформаційному просторі. Подано інформацію про миколаївських друзів і знайомих митця часів заслання та солдатчини (за матеріалами виставки "Образ Вічного Сучасника" в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї до 200-річчя народження Кобзаря). Увагу приділено Переяславщині в епістолярній і літературній спадщині Т. Шевченка періоду заслання. Розглянуто малюнки Кобзаря зазначеного періоду в "Описі гравюр, літографій та малюнків Т. Г. Шевченка", складеному Т. Г. Честахівським. Визначено ідейно-естетичну роль поезії Т. Шевченка періоду заслання. Висвітлено питання ідейно-художнього втілення "сербської теми" у творчості Кобзаря. Здійснено порівняння мотивів щоденників Т. Шевченка та В. Стуса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т. Г. я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА826924 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського