РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000733107<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гуржій О. І. 
Нариси з історії розвитку виробничих відносин і торгівлі в Україні (друга половина XVII - початок XX ст.) / О. І. Гуржій, О. П. Реєнт, Н. О. Шапошнікова; ред.: В. А. Смолій; НАН України, Ін-т історії України. - Київ : Ін-т історії України НАН України, 2018. - 364 c. - укp.

Простежено, як змінювались виробничі відносини в Україні від "застійного" середньовіччя до "бурхливого" буржуазного суспільства, як виникали, юридично оформлялись і "тихо" зникали цілі соціальні групи населення: козацтво, чумацтво, кріпаки та ін. Яскраво та поетапно змальовано розвиток внутрішньої торгівлі. Розглянуто, як саме в конкурентній боротьбі Україна виходила на зовнішні ринки збуту товарів. Здійснено характерні аналогії процесів і явищ в Україні з багатьма країнами світу, насамперед, Росії, Білорусії, Молдови, Польщі, Румунії, Великобританії, Франції, США. Наведено великий фактичний (документальний) і статистичний матеріал. Охарактеризовано ті економічні закони, які діяли під час переходу середньовічного виробництва продуктів для власного споживання (натурального господарства) до ринкового обміну через купівлю-продаж товарів. Водночас досліджено безпосередні умови формування товарного обігу завдяки суспільному поділу праці та наявності відокремлених товаровиробників, які володіли засобами праці. Вперше у вітчизняній історіографії запропоновано визначення поняття "ринок вільнонайманої праці", обгрунтовано твердження про наявність "національного ринку".


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)4/5 + Т3(4УКР)51/60-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС65181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського