РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000735194<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корольов Г. О. 
Федеративні проекти в Центрально-Східній Європі: від ідеологічної утопії до реальної політики (1815 - 1921 рр.) / Г. О. Корольов; ред.: В. Верстюк; НАН України, Ін-т історії України. - Київ : К.І.С., 2019. - 378 c. - Бібліогр.: с. 323-368 - укp. - англ.

Проаналізовано розвиток федеративних проектів у Центрально-Східній Європі під впливом польських повстань XIX ст. у Російській імперії, "Весни народів" 1848 - 1849 рр., створення Австро-Угорщини, Першої світової війни та кількох революцій у Європі. Простежено витоки федеративних ідей у Центрально-Східній Європі, висвітлено генеалогію федералізму в контексті філософії Просвітництва та європейського абсолютизму XVIII ст. Розкрито особливості впливу націоналізму й інших модерних ідеологій на розвиток федералізму. Висвітлено еволюцію федералізму в Габсбурзькій монархії, підписання конституційного компромісу 1867 р. та створення Австро-Угорщини. Розкрито сутність концепції австромарксистської екстериторіальної автономії та проекту "Сполучених штатів Великої Австрії" А. Поповичі. Проаналізовано російське, українське, литовське, єврейське та білоруське сприйняття ідеї національної автономії та федералізму. Показано зародження академічного федеративного дискурсу в Російській імперії. Доведено вплив федеративного аргументу на східну політику Польщі та проекти "Міжмор'я", Дунайської конфедерації, "східної Швейцарії". Охарактеризовано вплив федералізму й ідеї національної автономії на українське державотворення 1917 - 1921 рр. Висвітлено генезис ідеї українсько-білоруської федерації та федеративних проектів переоблаштування Східної Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(44/45)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834046 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського