РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000735534<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хоменко О. Є. 
Геоенергетичні основи розробки рудних родовищ : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.15.02 / О. Є. Хоменко; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". - Дніпропетровськ, 2015. - 36 c. - укp.

Вирішено наукову проблему з відкриття, описання та використання феномену зонального капсулювання гірничих виробок у геоенергетичних підходах до технології розробки рудних родовищ. На основі проведення промислових, лабораторних і теоретичних досліджень формування зональних капсул навколо гірничих виробок удосконалена існуюча класифікація методів дослідження напружено-деформованого стану гірських порід за рахунок доопрацювання ентропійного методу та розробки енергетичного. За допомогою нових методів реалізовано системне урахування градієнтів напружень, щільності, температури та інших чинників енергетичного стану масиву з утворенням кільцевих енергетичних зон, їх кількісті, розмірів і форми, синусоїдно-згасаючих напружень і кільцевих підзон деформації, на базі яких описано механізми формування запобіжних капсул навколо виробок. Виявлено, що енергія капсули, сформованої навколо гірничої виробки, витрачається згідно з параболо-гіперболічною залежністю, значення якої відповідають обгрунтованим методологічним принципам: протидії, урівноваження, сприяння, усунення та перенесення сконцентрованої енергії масиву, на яких базуються запропоновані технологічні рішення. Це дозволило створити технології підготовчих та очисних робіт, що використовують до 86 % енергії гірського тиску, з підвищенням ефективності й обсягів видобутку рудної, супутньої та каменесамоцвітної сировини в Україні та за кордоном. Встановлено, що кількість використовуваної енергії масиву призводить до зростання економічної ефективності підготовчих робіт за квадратичною залежністю, а очисних - за лінійною.


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11 + И330.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426711 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського