РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000735652<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Андріїв О. Б. 
Функціонування плюсквамперфекта у німецькій і давноминулого часу в українській мовах : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / О. Б. Андріїв; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2016. - 20 c. - укp.

Здійснено зіставно-типологічний аналіз плюсквамперфекта у німецькій і давноминулого часу в українській мовах, а також розглянуто основні позиції в трактуванні плюсквамперфектних форм у порівнюваних мовах та обгрунтовано їх лінгвістичний статус в системі граматичної категорії часу сучасної німецької та української мов. Основою роботи є концепція, яка передбачає виявлення відмінностей між грамемами, визначення семантичної структури цих форм як сукупності функціональних можливостей, які реалізуються на рівні тексту. При визначенні функцій плюсквамперфекта/давноминулого часу взято до уваги наступні критерії: семантику дієслівного предиката, реалізовану у формах плюсквамперфекта/давноминулого часу, контекст, значення, яких набувають ці форми за контекстуального підходу, функції, які виконують ці часові форми на рівні тексту. Відповідно до цих положень висувається припущення - функціональне навантаження плюсквамперфекта та давноминулого часу залежить від глибини контексту. Встановлено тенденції слововживання форм плюсквамперфекта та давноминулого часу в німецьких та українських художніх текстах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-2 + Ш141.14-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426952 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського