РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000735664<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литвин О. О. 
Математичне моделювання методами інтерлінації функцій в розвідці корисних копалин і конструюванні поверхонь : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.05.02 / О. О. Литвин; НАН України, Ін-т кібернетики ім. В.М. Глушкова. - Київ, 2017. - 40 c. - укp.

Висвітлено питання розробки та дослідження математичних моделей тривимірного розподілу корисних копалин за допомогою даних про розподіл у системі М (М ≥ 2) похилих свердловин методами інтерлінації функцій трьох змінних - невідомого просторового розподілу корисних копалин. Побудовано та досліджено векторні 4D акселерометричні математичні моделі поля прискорень, з якими коливаються частинки геологічного середовища під час проходження сейсмічних хвиль. Запропоновано теорію побудови інтерполяційних поліномів Ерміта на системі точок, які є перетином скінченого числа непаралельних прямих, ніякі три з яких не перетинаються в одній точці. Зазначено, що цей загальний метод використано для побудови в явній формі всіх десяти базисних поліномів Зламала-Женішека третього степеня на довільному трикутнику, а також всіх (21-го) базисних інтерполяційних поліномів Зламала-Женішека 5-го степеня в явній формі на довільному трикутнику. Вперше в рамках єдиної теорії побудовано явні формули для відповідних інтерполяційних сплайнів 3-го та 5-го степеня на трикутній сітці. Вперше побудовано оператори поліноміальної, глобальної та сплайн інтерлінації функцій трьох змінних, які використовують сліди наближуваної функції для відновлення просторового розподілу корисних копалин в заданих точках вказаної системи свердловин. Вперше розроблено та досліджено метод побудови математичної моделі нестаціонарного просторового розподілу прискорень частинок геологічного середовища під час проходження сейсмічних хвиль. Запропоновано та досліджено метод побудови операторів інтерлінації функцій двох та трьох змінних зі збереженням класу диференційовності на основі даних про функцію та її нормальні похідні до заданого порядку на системі цих неперетинних ліній. Зазначено, що цей метод може бути використаний для побудови операторів інтерполяції ермітового типу зі збереженням ізогеометрії за допомогою системи експериментальних даних, заданих на вказаних лінях, рівняння яких є невідомими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427209 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського