РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000735705<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левчук Р. Д. 
Патогенетичні особливості розвитку ентеральної дисфункції в умовах черепно-мозкової, скелетної травм та їх поєднання : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Р. Д. Левчук; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". - Тернопіль, 2017. - 20 c. - укp.

Уперше проведено порівняльний аналіз прооксидантно-антиоксидантних, функціональних і морфологічних порушень у тонкій кишці, глибини уражень мозку та товстої кишки в гострий період і період ранніх проявів травматичної хвороби після скелетної, черепно-мозкової та поєднаної краніоскелетної травми. Вперше встановлено роль прооксидантних механізмів у розвитку ентеральної дисфункції. Показано, що моделювання скелетної, черепно-мозкової та поєднаної травм у період ранніх проявів травматичної хвороби супроводжується суттєвим підвищенням у тонкій кишці вмісту первинних і вторинних продуктів ліпідної пероксидації, виснаженням показників антиоксидантного захисту, які до 3 доби домінують на тлі черепно-мозкової та поєднаної травм, до 7 доби - на тлі поєднаної травми. Вперше з'ясовано, що розвиток прооксидантних процесів у стінці тонкої кишки відбувається на тлі порушення антиоксидантно-прооксидантного співвідношення в мозку. За цих умов настає дизімуноглобулінемія, з 1 до 7 діб у сироватці крові зростає вміст циркулюючих імунних комплексів, накопичуються різні за походженням ендотоксини, які через 7 діб суттєво виші на тлі поєднаної травми, ніж після нанесення скелетної та черепно-мозкової. Вперше встановлено, що за умови модельованих травм відзначається порушення вмісту інтерлейкіну-6, концентрація якого через 3 і 7 діб суттєво більша на тлі поєднаної травми, ніж скелетної та черепно-мозкової. Уперше показано, що за умови модельованих травм настає порушення всмоктувальної функції тонкої кишки, виникає транслокація мікроорганізмів, ступінь якої зростає від черепно-мозкової до поєднаної травм з максимальними проявами через 3 доби посттравматичного періоду. Вперше на основі аналізу мікропрепаратів тонкої кишки встановлено морфологічне підгрунтя розвитку ентеральної дисфункції. Глибина структурних порушень на тлі всіх видів травм наростає з 1 до 7 діб та є більшою після нанесення поєднаної травми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77 + Р458.19 + Р413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427285 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського