РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000735887<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ададуров В. 
На перехресті культур. Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі : кол. монографія / В. Ададуров, І. Альмес, Д. Баронас, А. Бумблаускас, О. Вінниченко, О. Дух, Г. Кіркєнє, Ю. Козакайте, П. Кречун, А. Кунцевічюс, В. Лукшенєнє, В. Парасюк, І. Скочиляс, Ю. Татьяніна, І. Тесленко, Л. Тимошенко, М. Чюрінскас, М. Якуліс, Р. Янонєнє; ред.: Альфредас А., С. Кулявічюс, І. Скочиляс; Укр. катол. ун-т, Вільнюс. ун-т. - 2-ге вид., випр. та допов.. - Львів, 2019. - 908, [3] c. - (Київ. християнство; т. 16). - Бібліогр.: с. 827-879 - укp. - lit.

Запропоновано новий інклюзивний підхід щодо інтерпретації спільної культурної спадщини литовського та українського народів. Зазначено, що географічна локалізація Литви на балто-слов'янському пограниччі латинської та візантійської цивілізацій детермінувала появу у Вільнюсі в XIV ст. однієї з найдавніших релігійних інституцій у столиці Великого князівства Литовського (ВКЛ) - спочатку православного, а від XVII ст. унійного монастиря Пресв. Трійці. Аж до середини XIX ст. спільнота ченців східного обряду і створені нею інституції були місцем зустрічі литовського Заходу та руського (українсько-білоруського) Сходу, а також духовним центром Василіянського чину і всієї Київської (Віденської) митрополії. Водночас Святотроїцька обитель перетворилася на важливий осередок публічної репрезентації культурних моделей Slavia Orthodoxa, Slavia Unita та Lithuania Latina в поліетнічному і мультиконфесійному соціумі ВКЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4ЛИТ-2В)-647.2 + Э377.109(4ЛИТ-2В)-655

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66131 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського