РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000736828<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Янишевський М. М. 
Взаємовідносини між органами місцевого самоврядування в Німеччині (на прикладі землі Бранденбург): досвід для України : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / М. М. Янишевський; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Дніпро, 2017. - 20 c. - укp.

Досліджено територіальну організацію влади та взаємовідносини між органами місцевого самоврядування (ОМС) у громадах федеральної землі Бранденбург. Розкрито теоретичні та нормативно-правові основи функціонування системи органів самоврядування громади. Виявлено, що гарантія місцевого самоврядування - це система автономій, якими наділяється громада: територіальна, фінансова, організаційно-структурна автономії, самостійність в упорядкуванні території громади, незалежність у відборі муніципальних службовців, автономія локального нормотворення та самостійність у відборі посадових осіб місцевого самоврядування. Проаналізовано історичні та сучасні моделі муніципального управління в Німеччині. Оцінено сучасний стан і перспективи розвитку муніципального устрою в громадах Бранденбургу. Виявлено різноманіття організаційно-правових форм громад та їх вплив на систему ОМС муніципалітетів Бранденбургу. Детально розкрито правовий статус, особливості компетенції та внутрішньої структури ради. Досліджено роль бургомістра в муніципальному управлінні та взаємовідносини з радою та головним комітетом в контексті моделі "рада - бургомістр з подвійним управлінським центром". Розкрито механізм залучення жителів громади до участі у вирішенні справ місцевого значення. Проаналізовано механізм управління округою громади у землі Бранденбург та можливість його використання в об'єднаних громадах в Україні. Висвітлено механізм управління округою громади у землі Бранденбург та можливість його використання в об'єднаних громадах в Україні. Обгрунтовано, що створення спроможних громад у Бранденбурзі шляхом укрупнення не позначилося негативно на близькості місцевої влади до її жителів. Висвітлено перспективи спільного управління декількома громадами в Україні. Розкрито сутність сучасних компетенційних та процедурних муніципальних спорів в Україні та запропоновано шляхи їх вирішення. Напрацьовано пропозиції щодо вдосконалення системи ОМС та їх взаємовідносин на основі адаптації позитивного досвіду громад Бранденбургу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4НІМ-4БРА)011.212 + Х819(4УКР)011.2-916

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427667 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського