РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000736836<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романчук К. Г. 
Метод Байєса при оцінці ризиків аварій та управлінні безпекою на гідровузлах : автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.06 / К. Г. Романчук; НАН України, Ін-т телекомунікацій і глобал. інформ. простору. - Київ, 2017. - 24 c. - укp.

Розроблено методи розв'язання задач кількісного оцінювання ризиків аварій на гідровузлах з метою оцінювання та управління їх безпекою. В межах сценарного підходу до прогнозування техногенних аварій застосовано метод Байєса для кількісного оцінювання ризиків системних аварій на гідровузлах. Показано, що сценарний підхід у поєднанні з методом Байєса дає змогу оцінити повний (сумарний) ризик збитків від системної аварії на гідровузлі внаслідок довільних, у тому числі і сумісних, аварійних подій з різними наслідками, за деякими модельними, несумісними сценаріями, що формують повну групу подій. Розв'язано ряд практичних задач імовірнісного прогнозування нетипових сценаріїв системних аварій на гідровузлах, пов'язаних з відмовами автоматичних засобів регулювання, поширення гідродинамічних аварій на каскадах гідроспоруд, через відмови водоскидів за пропускною здатністю. Запропоновано новий метод оцінювання значущості за Фусселем - Веслі аварійних подій на гідровузлі з метою їх ранжирування за пріоритетом безпеки, який дає змогу виявити найбільш ймовірні сценарії аварій та сценарії, обтяжені найбільшими ризиками збитків, і, відповідно, більш повно ідентифікувати пріоритетні чинники аварійності. Розроблено метод обгрунтування зліченної множини аварійних подій на гідровузлі, які мають враховуватися під час оцінювання ризику, та вибору проектних подій екстремального характеру у відповідності з принципом розумно досяжного низького рівня ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н77-082.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427675 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського