РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000736971<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Софілканич Н. В. 
Афективні та когнітивні розлади у пацієнтів із скроневими епілепсіями : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / Н. В. Софілканич; Укр. наук.-дослід. ін-т соц. і суд. психіатрії та наркології. - Київ, 2017. - 19 c. - укp.

Було проведено обстеження та лікування 133-х пацієнтів з непсихотичними психічними розладами за скроневих епілепсій, які були рандомізовані на групи в залежності від типу терапії (психофармакотерапія, психотерапія, поєднання психотерапії та психофармакотерапії, хірургічне втручання з приводу епілепсії), з оцінкою ефективності через 1, 3 і 6 місяців після початку лікування. Було проведено комплексне оцінювання психічного статусу пацієнтів, окремих характеристик афективних і когнітивних розладів. Докладно описано структуру та клініко-психопатологічні прояви психічних розладів обстежених пацієнтів. Було виявлено достовірне переважання афективних розладів порівняно з когнітивними серед непсихотичних психічних розладів при скроневих епілепсіях; а також пряма кореляція їх виразності з важкістю перебігу скроневої епілепсії (частотою і важкістю нападів). Було визначено, що когнітивні порушення, що мали понад 70,7 % пацієнтів, майже у 1/2 були замасковані афективними порушеннями та виявлялися лише феноменологічно у складі депресивних і тривожних синдромів. Обстежені особи мали помірний когнітивний дефіцит, зниження обсягів слухової короткочасної і довготривалої пам’яті, помірне зниження уваги. Депресивні симптоми мали понад 60,9 % пацієнтів, тривожні симптоми були майже у 51,9% пацієнтів. Показники депресії та тривоги були помірного ступеню виразності. Було обгрунтовано і запроваджено удосконалення тактики лікування когнітивних та афективних порушень у пацієнтів з органічними непсихотичними психічними розладами на фоні скроневої епілепсії шляхом диференціації методів втручання відповідно до клініко-психопатологічної картини захворювання. Було визначено, що після хірургічного втручання відбувається зниження когнітивного функціонування, а саме пам’яті та уваги із початком відновлення з 3 до 6 місяць після операції. Найбільш ефективним методом лікування непсихотичних психічних розладів внаслідок скроневої епілепсії виявилася комбінація когнітивно-поведінкової терапії та психофармакотерапії, що сприяла достовірній редукції депресії, тривоги і помірних когнітивних порушень. Було відзначено найбільшу ефективність когнітивно-поведінкової терапії щодо поліпшення обсягу слухової короткочасної пам’яті і найбільшу ефективність психофармакотерапії - щодо відновлення уваги. Були визначені переважні мішені втручання (депресія, тривога, загальний когнітивний дефіцит, порушення пам’яті або уваги), що дозволяють диференціювати обсяг терапії з акцентом на її психотерапевтичній або фармакотерапевтичній складовій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2 + Р64-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427907 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського