РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000736979<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кобиляк С. С. 
Розробка та обґрунтування ранньої діагностики та лікування підвищеного стирання твердих тканин зубів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / С. С. Кобиляк; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Встановлено, що перебіг підвищеного стирання зубів у осіб молодого віку визначається особливостями оклюзійних співвідношень: видом прикусу, характером змикання передніх зубів, оклюзійною концепцією та наявністю оклюзійного дисбалансу, що супроводжується появою супраконтактів. Проте фактори оклюзії не відіграють вирішального значення в патогенезі захворювання, а визначають лише схильність до його розвитку. У пацієнтів з підвищеним стиранням твердих тканин зубів встановлено більшу мінеральну щільність кісткової тканини як щелеп, так і периферійних відділів скелета, порівняно з особами, які мають фізіологічне стирання емалі. Вивчення напружено-деформованих станів на математичних моделях підтвердило, що підвищена мінеральна щільність кісткової тканини щелеп призводить до зростання напруги на оклюзійних поверхнях зубів в середньому на 7,1 ± 2,0%, а також збільшення деформацій на 5,6 ± 1,7% (р>0,05), що сприяє надмірному стиранню твердих тканин зубів. Доведено високу ефективність денситометричних методів дослідження для ранньої (донозологічної) діагностики підвищеного стирання зубів. Показано, що проведення заходів оклюзійної корекції із застосуванням функціональних, зокрема комп’ютеризованих, методів дослідження, сприяє 100% успішності реабілітації пацієнтів з підвищеним стиранням зубів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427916 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського