РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000736980<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сюмар Н. П. 
Літологічні особливості верхньодевонської (франської) та нижньопермської соленосних формацій Дніпровсько-Донецької западини : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.21 / Н. П. Сюмар; НАН України, Ін-т геол. наук. - Київ, 2017. - 26 c. - укp.

Уточнено геологічну будову, речовинний склад і літолого-геохімічних особливості верхньодевонської (франської) соленосної та нижньопермської калійно-магнієносної формацій Дніпровсько-Донецької западини (ДДз). Розроблено і використано нові методики застосування засобів просторового статистичного аналізу на масиві геологічного матеріалу для побудови й аналізу літологічних моделей формацій. Проаналізовано побудовані літофаціальні моделі франської соленосної формації та встановлено приуроченість до локальних западин кристалічного фундаменту максимальних потужностей формації. Проаналізовано побудовану літофаціальну модель нижньопермської соленосної формації дав змогу встановити стійкі області осадко- та соленакопичення, прослідити просування слов’янського басейну осадконакопичення з південного сходу на північний захід під час формування та виділено депоцентри седиментації в краматорському басейні. Встановлено закономірності мінливості по площі і в розрізі хімічного складу підземних вод в межах південно-східної частини ДДз, які відображають вплив літологічного складу соленосних утворень на хімічний склад розсолів. Виділено зони седиментогенних розсолів, змішаного типу та вилуговування на основі аналізу розподілу коефіцієнту Nа/Сl. Встановлено приуроченість соляних штоків до ареалів розсолів вилуговування. Отримано значення ізотопного складу стронцію, що свідчать про переважно морське джерело розсолів микитівського і слов’янського солеродних басейнів ДДз та посилення континентального впливу під час формування краматорських утворень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.4-24 + Д450(45УКР)022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського