РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000736989<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юхимук Я. В. 
Поетика та типологія музичного екфразису у прозі другої половини XX - початку XXI ст. (компаративний аспект) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / Я. В. Юхимук; Нац. акад. наук України, Ін-т літ. ім. Т.Г. Шевченка. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Досліджено модифікації екфразису та створено уніфіковану дефініцію для феномена, не залежно від умов його вираження. Окреслено теорію про подвійну природу екфразису у прозі другої половини XX - початку XXI ст., що спрощує його ідентифікацію з-поміж подібних проявів взаємодії літератури з суміжними видами мистецтв: гіпотипозисів, ейдолонів, розгорнутих описів та псевдоекфразисів. Сформовано чіткі критерії визначення музичного екфразису у вербальному тексті та запропоновано алгоритми визначення й пояснювальні схеми, які демонструють роль та функції досліджуваного феномена. Висвітлено історичні передумови зміни якості екфразису, котрі спонукають до його редефініції в результаті трансформації з риторичної фігури у мистецький прийом. Також виявлено деякі особливості застосування письменниками музичного екфразису і прослідковано їх причини. Підіймається питання про ймовірність дедалі більшої комерціалізації феномена, котра проявляється у створенні літературного продукту масового споживання, котрий містить посилання на музичні твори відомих композиторів. Окрему увагу приділено порівняльному аналізу літературних творів українських (Ю. Іздрик, Є. Положій, Л. Дереш) та зарубіжних (М. Павич, П. Зюскинд, П. Хьог, Ж. Сарамаго, Л. Доктороу, Дж. Фаулз, Д. Рубіна, В. Орлов) письменників і музичних творів зарубіжних композиторів (Й. С. Бах, К. В. Глюк, A. Берг, І. Стравінський, С. Джоплін, Дж. Рейнхардт) та композицій популярних виконавців та рок-гуртів. Так, спостерігається подібність на рівні ідеї, структури, сюжету, образної системи та, іноді, ритміки мовлення дійових осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)6-334 + Ш5(4УКР)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427926 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського