РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000737050<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Огієнко О. С. 
Палеогеографічні обстановки формування верхньочетвертинних відкладів в Західному секторі Антарктики за даними діатомового аналізу : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.01 / О. С. Огієнко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Висвітлено результати дослідження змін палеогеографічних обстановок в пізньому плестоцені та голоцені в районі розташування Української антарктичної станції "Академік Вернадський" у західній Антарктиці. Проаналізовано залежність видового складу та екологічної структури діатомових комплексів з поверхневих морських відкладів північно-західної частини Антарктичного півострова від морфоструктурних зон шельфу, що дає змогу зробити біофаціальну характеристику досліджуваних комплексів за кременевим мікрофітопланктоном. На підставі результатів аналізу палеофаціальних умов формування діатомових комплексів установлено гідрологічні умови в межах дослідженої акваторії під час формування поверхневого шару морських відкладів. Для північної, найбільш відкритої до океану та чутливої до зміни клімату частини акваторії Антарктичного півострова, простежено послідовні зміни гідрологічних і кліматичних палеоумов у пізньому голоцені. Встановлено, що накопичення осадків відбувалося не раніше за 2 400 років тому (неогляціал). У результаті вивчення кременистих мікрофітофосилій з поверхневих осадків південної частини моря Скоша (Західна Антарктика) зафіксовано перевідкладені стулки середньоміоценових видів, що обумовлено дією морської криги під час останнього піку антарктичного зледеніння. Простежено розвиток палеографічних обстановок, виявлено варіації клімату в пізньому голоцені у південній частині протоки Дрейка та південо-західній частині моря Скоша, що обумовлено здатністю діатомових водоростей формувати екологічні угрупування відповідно до літофаціальних умов дня й характеру водних глибин зберігати цю інформацію у викопних комплексах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д543(007.1)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428092 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського