РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000737068<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яровенко В. В. 
Удосконалення методу екстракорпорального кровообігу при операціях на відкритому серці : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / В. В. Яровенко; ДЗ "Дніпропетр. мед. акад. МОЗ України". - Дніпро, 2017. - 24 c. - укp.

Обгрунтувано та впроваджено в клінічну практику оптимальних варіантів перфузійного забезпечення операцій при корекції набутих вад серця, що засновано на змінах колоїдної складової перфузату у вигляді розчину желатину або гідроксиетилкрохмалу (ГЕКу) 130/0,4 та наявності або відсутності під час штучного кровообігу (ШK) ультрафільтрації крові. На основі обстеження 117-ти хворих встановлено та обгрунтовано оптимальний варіант перфузіологічного забезпечення під час кардіохірургічних операцій. Встановлено, що гемодилюція та охолодження, незалежно від складу перфузату, знижує рівні D02, V02, 02ER, кількість лейкоцитів та гранулоцитів. Після припинення ШК завдяки корекції набутої вади серця вони подібно збільшуються. Зазначено, що вираженість запальної відповіді залежить від якісного складу перфузату та наявності або відсутності ультрафільтрації (УФ). На тлі желатину її активність не зменшувалася. Включення до складу перфузату розчину ГЕКу 130/0,4 забезпечувало незначне зменшення запальної відповіді, тоді як приєднання до ШК УФ, забезпечувало протизапальну дію внаслідок достовірного зниження рівня 1L 6 та зростання IL 10. УФ на тлі ГЕКу 130/0,4 забезпечувало максимальне зниження запальної відповіді. Клінічно це проявлялося зменшенням тривалості штучної вентиляції легень (ШВЛ), кількості хворих, які потребують інотропної підтримки, зниженням тривалості лікування у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії на 18,4% та середньої тривалості лікування у стаціонарі - на 28,3%.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428110 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського