РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000737580<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дробот О. А. 
Формування навичок спілкування глухих дітей дошкільного віку в умовах білінгвізму : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.03 / О. А. Дробот; Нац. акад. пед. наук України, Ін-т спец. педагогіки. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено ефективність розробленої педагогічної технології формування навичок спілкування глухих дошкільників в умовах бімодального білінгвізму. Висвітлено стан дослідження означеної проблеми в науково-педагогічній літературі. Виявлено специфіку сформованості навичок спілкування у глухих дошкільників в умовах використання жестової і словесної мов. На основі порівняльного аналізу наукових категорій "спілкування", "комунікація", "навичка" та "уміння" визначено зміст поняття "навички спілкування дошкільників", що трактується як ієрархічно організована система навичок, сформованість й функціонування якої забезпечує якість спілкування для досягнення успішної взаємодії дошкільника з однолітками та дорослими. Зазначено, що основу цієї системи складають навички першого та другого порядку. Навички першого порядку утворюють комплекси навичок другого порядку, до яких належать: мовні, мовленнєві, комунікативні, соціокультурні та соціоінтеракційні навички. Констатовано, що мовний тип родини зумовлює специфіку сформованості системи навичок спілкування у глухих дошкільників. Визначено організаційно-педагогічні умови формування навичок спілкування у глухих дошкільників у навчальних закладах. Розроблено педагогічну технологію формування означених навичок у зазначених дошкільників засобами бімодального білінгвізму. Доведено ефективність її застосування для досягнення прогресивних змін у формуванні системи навичок спілкування у дітей з жестомовних та словесномовних родин на рівні дітей з родин бімодально-білінгвального типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч432.124.16

Шифр НБУВ: РА428755 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського