РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000737582<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бакалюк Т. Г. 
Оптимізація відновного лікування хворих на первинний гонартроз під час санаторно-курортного етапу реабілітації : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.33 / Т. Г. Бакалюк; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - Київ, 2017. - 48 c. - укp.

Розроблено та апробовано нові диференційовані програми реабілітації хворих на первинний гонартроз (ПГА), обгрунтовано необхідність дотримання таких чинників при її розробці: стан мінеральної щільності кісткової тканини, наявність синовіту та м'язової дисфункції, застосування бальнео-, пелоїдо-, фізіотерапії, фізичних та альтернативних методів. На основі комплексного аналізу та вивчення клінічного перебігу захворювання, стану хрящової, кісткової та м'язової тканин за даними лабораторних, рентгенологічного, артросонографічного, денситометричного, реовазографічного методів обстеження, функціональних м'язових тестів, запропоновано диференційований підхід до вибору реабілітаційних методів залежно від клініко-патогенетичного варіанта перебігу захворювання. Встановлено, що застосування диференційованих реабілітаційних комплексів на санаторно-курортному етапі реабілітації є патогенетично обгрунтованим щодо лікування хворих на ПГА залежно від структурно-функціонального стану кісткової тканини, наявності синовіту та м'язової дисфункції. Засвідчено позитивну динаміку клініко-лабораторних та інструментальних методів дослідження, та їх практичне застосування у разі І - II ст. ПГА. Доведено виражену перевагу комплексного призначення реабілітаційних методів у хворих на ПГА за даними як безпосередніх, так і віддалених наслідків лікування: одразу після санаторного лікування якість життя (за сумарним індексом WOMAC та індексом якості життя HAQ) змінилася у (61,5±2,5)%, через 12 місяців - у (77,8±3,2) % пацієнтів. Стан без змін зареєстровано відповідно у (38,5±1,4)% та у (22,2±1,1)% пацієнтів. Погіршення стану після санаторно-курортного лікування не зареєстровано. Зазначено, що кількість повторних звернень пацієнтів через 12 місяців після санаторно-курортного етапу реабілітації за медичною допомогою знизилася у (4,7±0,2) раза порівняно з дореабілітаційним періодом, частота повторної шпиталізації зменшилася в (5,6±0,3) раза, тимчасова непрацездатність знизилася в (3,8±0,1) раза. Стверджується, що застосування запропонованих реабілітаційних комплексів дає змогу удосконалити процес медичної реабілітації хворих на первинний гонартроз, допоможе ефективніше спланувати діагностичний, реабілітаційний та профілактичний процес, уможливить істотне поліпшення функціонального стану опорно-рухового апарату та якості життя хворих на гонартроз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.404.0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428757 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського