РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000737830<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Антропологія релігії: порівняльні студії від Прикарпаття до Кавказу / Д. Брильов, Ю. Буйських, К. Ваннер, К. Гурчіані, Б. Грант, Ц. Дарієва, В. Єленський, Т. Калениченко, М. Лесів, А. Марченко, О. Панченко, М. Пелкманс; . - Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. - 437, [2] c. - укp.

Відображено внутрішню складність і динаміку релігійної експресії у Східній Європі, яка постійно зустрічається з політичними викликами, зокрема рухливістю кордонів (фізичних та уявних) і масовими міграціями. Зазначено, що крах комуністичної епохи призвів до гібридних форм політизації релігійного життя, особливо тоді, коли нові незалежні держави прагнули закріпити свою легітимність, інтегруючи релігію в національні/націоналістичні візії історії. У низці країн в цьому постколоніальному, посткомуністичному регіоні-фронтирі релігія сприймається як надзвичайно важлива складова національної ідентичності, належності до певної спільноти, що пов'язується з давньою історією певного народу та його героїчним минулим. Останнє нерідко викликає до життя непримиримі суперечності з країнами-сусідами щодо візії спільної історії. Залучення релігії та релігійності до політичного, економічного, громадського життя у Східній Європі виявляє яскраву різноманітність релігійних форм, текстів та обрядів, оспорюваних і спільних святинь, а також цілу низку сект, культів, вірувань та інших багатошарових за своєю природою рухів, які складають еклектичну картину релігійного плюралізму в регіоні. Висвітлено широкий спектр досліджень з окресленої тематики на регіональному та локальному рівнях - від Підкарпаття до Кавказу - від середини XX ст. до початку XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838795 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського