РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000738723<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Олексійчук А. 
Метод пошуку алгебраїчно вироджених наближень булевих функцій для побудови статистичних атак на сихронні потокові шифри / А. Олексійчук, С. Конюшок, А. Сторожук // Прав., нормат. та метрол. забезп. системи захисту інформації в Україні : наук.-техн. зб.. - 2016. - Вип. 1. - С. 65-79. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

В 2013 р. авторами запропоновано статистичну атаку на синхронні потокові шифри (СПШ), яка узагальнює деякі раніше відомі атаки на основі підібраних векторів ініціалізації. Оцінювання стійкості СПШ відносно зазначеної атаки зводиться до знаходження або обгрунтування відсутності певних алгебрично вироджених наближень булевих функцій, заданих за допомогою оракулів. Ця задача є обчислювально складною, а ефективні алгоритми її розв'язання відомі лише для окремих випадків. Запропоновано метод розв'язання поставленої задачі, який відрізняється за сутністю від відомих і базується на одержаних умовах, яким задовольняють шукані наближення. На відміну від інших, запропонований метод не має передумовою виконання будь-яких обмежень щодо відстані, на якій треба відшукати наближення; він також надає можливість знаходити наближення з більш широкого класу булевих функцій. Крім того, за певних умов запропонований метод надає можливість переконуватися у відсутності зазначених наближень, що надає можливість використовувати його для обгрунтування практичної стійкості СПШ відносно статистичних атак. Метод складається з двох етапів, на першому з яких здійснюється пошук так званих допустимих підпросторів для вхідної функції-оракула (при цьому відсутність зазначених підпросторів свідчить про відсутність шуканих наближень). Після цього, на другому етапі за знайденим допустимом підпростором будується булева функція від меншої кількості змінних, яка (разом з базисом знайденого підпростору) задає шукане наближення вхідної функції. Для вирішення окремих задач на кожному етапі методу запропоновано поліноміальні ймовірнісні алгоритми, які можна застосовувати на практиці до функцій-оракулів від декількох десятків або сотень змінних. Застосування одержаних результатів до редукованої версії СПШ Grain-128 показує, що за певних умов складність узагальненої статистичної атаки на шифр не перевищує 2<^>97, в той час як складність раніше відомої статистичної атаки складає 2<^>124. В цілому, викладені результати надають більше можливостей як для побудови статистичних атак на синхронні потокові шифри, так і для обгрунтування стійкості таких шифрів відносно зазначених атак.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70508 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського