РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000739086<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевчук Д. В. 
Значення адреноблокаторів у лікуванні нервово-м'язової дисфункції сечового міхура у дітей / Д. В. Шевчук // Хірургія дит. віку. - 2019. - № 3. - С. 17-21. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Селективні альфа-адреноблокатори досить широко застосовуються в урологічній практиці для лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози та симптомів нижніх сечових шляхів. Безпечність та ефективність застосування селективних альфа-адреноблокаторів у дітей із нервово-м'язовою дисфункцію сечового міхура (НМДСМ) відмітили ряд закордонних авторів. Однак в Україні досвід застосування альфа-адреноблокаторів для лікування дисфункцій сечового міхура у дітей мізерний. Мета роботи - вивчити безпечність та ефективність застосування селективного альфа1-адреноблокатора у лікуванні НМДСМ у дітей різного віку. Досліджено безпечність та ефективність застосування селективного альфа-адреноблокатора доксазозину у дозі 0,25 - 1,0 мг/добу у 90 дітей з НМДСМ, які знаходились на лікуванні в умовах хірургічного відділення №2 Житомирської ОДКЛ. Вік хворих становив від 1 місяця до 17 років (у середньому 4,8 року). Хлопчиків було 74 (82,2 %), дівчаток - 16 (17,8 %). Тривалість застосування препарату становила від шести місяців до трьох років. Контрольному огляду підлягало 40 (44,4 %) дітей. У 36 (90 %) пацієнтів з НМДСМ відмічались зміни у суб'єктивних відчуттях. Відмічена динаміка в уродинамічних та ультразвукових показниках, що вказувало на покращання накопичувально-евакуаторної функції сечового міхура. На контрольній цистоскопії виявлено зменшення рівня трабекулярності та кількості псевдодивертикулів. Висновки: застосування селективних альфа-адреноблокаторів (доксазозину) є безпечним та достатньо ефективним у комплексному лікуванні НМДСМ у дітей. Однак без хірургічної корекції причини НМДCМ монотерапії фармпрепаратами буде недостатньо. Дослідження виконані відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом (ЛЕК) всіх зазначених у роботі установ. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей (або їх опікунів). Автор заявляє про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського