РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000739613<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Makarenko O. M. 
The influence of non-radiogenic cosmic heat generation in the bowels of the Earth and planets on mutual displacements of planetary shells. Art. 2. Solar system planets polar and shells wandering = Вплив нерадіогенного космічного тепловиділення в надрах Землі і планет на взаємні зсуви планетних оболонок. Ст. 2. Рухи полюсів та оболонок на планетах Сонячної системи / O. M. Makarenko // Геол. журн.. - 2019. - № 4. - С. 57-67. - Бібліогр.: 66 назв. - англ.

Виходячи з теоретичних міркувань, деякими авторами в літературі було висловлено гіпотезу про можливість існування в надрах Землі та інших планет джерела енергії космічного походження. Авторами здійснено півставлення властивостей запропонованого фізиками космічного джерела енергії з властивостями реально спостережуваної нерадіогенної частини внутрішньої енергії Землі та інших планет, які показали, що є ознаки дійсного існування такого джерела. Крім радіогенної енергії надра Землі та планет можуть мати "додаткове" джерело енергії космічного походження, котре модулюється положенням та напрямком руху Сонячної системи в Галактиці. Розглянуто вплив передбачуваного внутршньопланетного нерадіогенного джерела енергії космічної (галактичної) природи на процес взаємних зсувів планетних оболонок. Залежність його від напрямку руху призводить до того, що максимальне вивільнення енергії відбувається, коли проекція вектора швидкості руху планети у Галактиці знаходиться на екваторі планети, наслідком чого є існування екваторіального гарячого поясу в її надрах. Структура конвективних потоків з екваторіальним гарячим поясом у надрах планети та антиподально розташованими суперплюмами, що входять до нього, характерна не лише для Землі, але і для планет земної групи та деяких супутників. Така структура конвекції сформувалася на початку існування планетної системи, можливо вже на стадії акреції. Вона визначає специфіку перерозподілу мас речовини у надрах планети та характер зміщень оболонок одної відносно іншої. Перерозподіл мас під час конвекції призводить до взаємних похитувань оболонок відносно осі обертання. Такі зміщення відбуваються у виділеному коридорі між суперплюмами відносно осі, що їх з'єднує. Зміщення оболонок задають конфігурацію областей напруження та сітки планетарних розломів. Походження даної структури конвективних потоків пов'язане, можливо, з імпактним процесом та космічно зумовленим нагріванням приекваторіального поясу планетних надр. Редультати одержано шляхом співставлення даних космічної геодезії, вулканології, палеомагнетизму, палеокліматичних даних для таких планет, як Марс, Місяць та супутник Юпітера - Європа.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.1-52 + В683.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського