РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000740036<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Rudenko S. V. 
Formation and development of the philosophical anthropology studies in Soviet Ukraine = Становлення та розвиток філософсько-антропологічних студій в радянській Україні / S. V. Rudenko, V. E. Turenko // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 16. - С. 143-156. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Мета роботи - історико-філософська реконструкція антропологічних студій в радянській Україні. В філософській традиції незалежної України існує думка про те, що на перетині 60 - 70-х рр. XX століття відбувся антропологічний поворот у вітчизняній філософській думці. Автори здійснюють цілісну та комплексну реконструкцію філософського осмислення людини у напрацюваннях вітчизняних мислителів радянської доби. Доведено, що до виникнення Інституту філософії АН УРСР та відновлення філософського факультету Київського державного університету в працях вітчизняних філософів 20 - 30-х рр. XX століття акцент робиться здебільшого саме на "ідеологічному" факторі існування людини. Виявлено та прослідковано специфіку та особливості трансформації основних акцентів у філософсько-антропологічних розвідках вітчизняних радянських дослідників у післявоєнний період. Розвиток досліджуваної проблематики в радянській Україні відбувався двовекторно: з однієї сторони, в центрі уваги була людина як соціальний феномен та "продукт ідеології", а, з іншої сторони, екзистенційні аспекти людського буття з її внутрішніми суперечностями, осмисленням її природи та сенсу існування. Встановлено, що антропологічна проблематика була в центрі уваги не лише науковців ІФ АН УРСР (Є. Андрос, Н. Головко, П. Копнін, Ю. Охріменко, Л. Сохань, В. Табачковський, В. Шинкарук), але й викладачів КДУ (Ф. Байкін, І. Бичко, М. Дученко, І. Надольний). Обгрунтовано тезу про те, що, на відміну від 1940 - 1950-х рр., коли у центрі уваги були філософські проблеми природознавства та філософська персонологія, у 1960-х рр. стають актуальними не лише філософсько-антропологічні студії, але й етикоестетична проблематика, логіка та науковий атеїзм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю1(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського