РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000740202<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ocheretna K. 
Cryptophagidae (Coleoptera) in the collections of Ukraine: species, specimens, and collectors = Криптофагіди (Coleoptera) у колекціях України: види, зразки та колектори / K. Ocheretna // Наук. зап. Держ. природознав. музею. - 2019. - Вип. 35. - С. 21-36. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Досліджено колекції жуків з родини Cryptophagidae (Cucujoidea, Coleoptera), що зберігаються в природничих музеях України: трьох академічних та двох університетських (Державний природознавчий музей, Національний науково-природничий музей та Інститут зоології НАНУ, Зоологічний музей Київського національного університету, Музей природи Харківського національного університету), а також у робочих зборах автора. Проаналізовано обсяги колекцій та стан їхньої збереженості. Оцінено представленість різних видів у колекціях, як в цілому, так і стосовно фауни Карпат. Загалом в музейних колекціях зберігається 1346 екземплярів криптофагід, кожна з колекцій містить близько 210 - 340 особин, всі вони зберігаються в окремих коробках та наколоті на ентомологічні голки. Збори автора включають 1657 особин 57 видів, які, здебільшого, зберігаються на ватних матрациках. Загалом у всіх шести колекціях, включно з колекцією автора, налічується 122 види Cryptophagidae, що представляють 16 родів, у кожній колекції є від 21 до 85 видів цієї родини. Частина зразків криптофагід в колекціях безслідно втрачена з різних причин, в 10 випадках є лише голки з етикетками без самих зразків, тому окремі види (напр., Cryptophagus nitidulus, C. hexagonalis) представлені у колекціях умовно, лише етикетками. При ревізії матеріалів увагу приділено таксономічним змінам, через які у публікаціях та у фактичному матеріалі вжито різні видові та родові назви, які є лише синонімами. Оцінено унікальність кожної з колекцій, яку визначали за п'ятьма параметрами: кількістю зразків, які представлені виключно в окремій з музейних колекцій, кількістю видів та родів родини, кількістю зразків та типових зразків у колекції. За більшістю з цих показників лідером є колекція Зоологічного музею Київського національного університету. Всі дані включено до створеної автором єдиної бази даних, в якій наведено стислі анотації, що містять відомості про колекційні зразки, назви регіонів та місць збору, дати збору, колекторів або власників колекції, а також примітки з уточненнями місць або деталями перевизначень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251 + Е6 е(4УКР) л615

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69957 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського