РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000740320<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шелудько Н. 
Згортання нетрадиційної грошово-кредитної політики: обмеження і перспективи / Н. Шелудько // Екон. теорія. - 2019. - № 4. - С. 68-80. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Для подолання світової фінансово-економічної кризи 2008 - 2009 рр. у розвинутих країнах було задіяно нетрадиційний інструментарій грошово-кредитної політики, що складається з кількісних пом'якшень з відповідним прискореним нарощенням зобов'язань центробанків; фактично підтримання множинності їх цілей, у тому числі щодо забезпечення фінансової стабільності та зниження рівня безробіття; розширеної участі центробанків у фінансуванні бюджетних дефіцитів урядів. Вжиті заходи сприяли подоланню рецесії в розвинутих країнах і переходу на траєкторію економічного зростання. Практика нормалізації грошово-кредитної політики, яку започаткували в США, передбачала поступове підвищення ключової процентної ставки і скорочення активів центробанків. Проте фактично у багатьох розвинених країнах практика нетрадиційної грошово-кредитної політики все ще зберігається і є важливим чинником, що визначає тенденції розвитку глобальної економіки. Загалом результати цієї політики можна оцінювати по-різному, але для України важливим є висновок щодо релевантності у питаннях реалізації грошово-кредитної політики для стимулювання розвитку економіки. Глобальна нестабільність, яка дедалі виразніше детермінується торговельними війнами та іншими формами протекціонізму, формує виклики (насамперед у частині збереження / нарощення експортного та виробничого потенціалу). Для економіки України, яка є вразливою до зовнішніх шоків, зазначені фактори в поєднанні з внутрішніми осередками нестабільності формують комплекс складних завдань, зокрема щодо припинення подальшої втрати інвестиційного потенціалу, на вирішення яких має бути раціонально спрямований інструментарій грошово-кредитної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526-18 + У9(4УКР)262.20-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24845 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського