РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000740481<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Землянський О. М. 
Обгрунтування підходів визначення докритичних і критичних значень рівня рідини в резервуарах нафти та нафтопродуктів на основі особливостей технологічного процесу / О. М. Землянський, Т. В. Костенко, С. В. Куценко, А. В. Костирка, А. В. Куцелап // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2019. - № 2. - С. 75-84. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - підвищення ефективності виявлення надзвичайних ситуацій шляхом розробки науково обгрунтованих підходів до визначення докритичних і критичних значень рівня рідини в резервуарах нафти та нафтопродуктів відповідними автоматизованими системами. Об'єкт дослідження - процеси функціонування систем контролю та запобігання аваріям на складах нафти та нафтопродуктів. У дослідженні використано теоретичні й емпіричні наукові методи. Проведено аналіз літературних джерел щодо особливостей зміни рівнів рідини в резервуарах та особливостей функціонування систем контролю. Для встановлення зміни рівнів рідини використано результати спостереження за зміною кліматичних умов та рівнями рідини в резервуарах. На основі проведеного аналізу виконано формалізацію зміни рівня рідини. Проаналізовано особливості здійснення автоматизованого контролю за рівнем нафти та нафтопродуктів у резервуарах. Визначено особливості застосування автоматизованих систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення щодо контролю рівня в резервуарах. Досліджено параметри, які впливають на зміну рівня рідини. Розраховано значення небезпечного приросту рівня рідини, який може виникнути у разі нагрівання резервуару на <$E5~symbol Р roman C>, для різних розмірів резервуарів лежать в межах від 12 мм для дизельного пального та до 129 мм для резервуарів з бензином. Максимальна допустима швидкість наповнення резервуару становить не більше 3 м висоти резервуару за годину, тому за нормальної роботи може бути досягнуто рівень на 3,3 мм вище робочого, перевищення цього рівня свідчитиме про аварійну ситуацію, звідси докритичний рівень має бути вищий від верхнього робочого на цю розраховану величину. Одержано залежності, які надають змогу визначати значення докритичного рівня рідини в резервуарах нафти та нафтопродуктів. Одержані результати можуть бути використані під час побудови автоматизованих систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення таким чином, щоб їх спрацювання не дублювало роботу існуючих протиаварійних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.089-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського