РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000740897<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lyszkowicz A. 
Realization of the International Height Reference System - state of art = Реалізація міжнародної референційної системи висот - сучасний стан / A. Lyszkowicz // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 51-56. - Бібліогр.: 55 назв. - англ.

Висоти є актуальними для геодезії, точної навігації, інженерії тощо. Нині існує понад 100 систем відліку висот, що реалізуються з геометричного нівелювання та відносяться до різних футштоків. Точність класичних систем висот є значно нижчою, ніж точність глобальної земної референцної системи ITRF. Сьогодні вже визначено Міжнародну референцну систему висот і виконано перші роботи зі створення глобальної системи висот (ГСВ). Мета роботи - опис та аналіз заходів, спрямованих на визначення та реалізацію ГСВ. Методологія. Пошук у бібліотечній базі даних відповідної літератури щодо робіт, що стосуються ГСВ. Основна діяльність в цьому напрямі ведеться у межах GGOS - Глобальної системи геодезичних спостережень за допомогою двох робочих груп: JWG 0.1.1, JWG 0.1.2 і відповідних структур LAG у формі або аналогічних дослідницьких груп, або проектів. Наведено інформацію про роботи, що стосуються ГСВ, які виконувала LAG протягом останніх 30 років. Першим реальним кроком на шляху до Міжнародної референцної системи висот (IHRS) була Резолюція LAG N 1 Генеральної асамблеї IUGG2015 у Празі в липні 2015 р. Тоді технічним завданням GGOS було визначено точність статичного геоїда (геометрія будь-якої еквіпотенціальної поверхні), яка повинна становити 1 мм, а просторова роздільна здатність 10 км. Змінний у часі геоїд повинен мати точність 1 мм і просторову роздільну здатність 50 км протягом 10 днів. Точність координат ITRF має становити 1 мм в їх горизонтальних складових за точності швидкості зміни 0,1 мм/рік і до 3 мм вертикальної складової та точності швидкості 0,3 мм/рік. Очікувана точність для Wp повинна становити для координат: ~ 3 x 10<^>-2 м<^>2/с<^>2 (близько 3 мм) і для швидкості ~ 3 x 10<^>-3 м<^>2/с<^>2 (близько 0,3 мм/р). Наведено проект глобальної вертикальної мережі та можливі сценарії визначення гравітаційного потенціалу в точках цієї мережі. Наведено відомості про заплановані роботи щодо детальнішої реалізації глобальної вертикальної мережі в найближчому майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського