РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000740902<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Глотов В. 
Спосіб визначення фокусної віддалі цифрової неметричної знімальної камери / В. Глотов, Х. Марусаж // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2019. - Вип. 1. - С. 85-90. - Бібліогр.: 89 назв. - укp.

Сьогодні для розв'язання задач цифрової фотограмметрії активно застосовують цифрові неметричні знімальні камери (ЦНЗК). Завдяки масовому виробництву вони широко представлені на ринку та їх собівартість є порівняно невисокою. Компактність, оперативність, мобільність і доступність - основні переваги ЦНЗК. Однак технічна документація неметричних камер фактично не містить інформації про елементи внутрішнього орієнтування та дисторсії, значення яких є необхідним для подальшого опрацювання цифрового зображення. Тому потрібно розробляти способи визначення цих елементів із відповідною точністю. Для визначення фокусної віддалі цифрової знімальної камери (ЦЗК) запропонованим способом контрольно-вимірну сітку (КВС) розташовують вертикально на відстані від ЦЗК і виконують знімання, переміщають ЦЗК вздовж базису знімання та виконують знімання КВС, переміщають КВС уздовж оптичної осі ЦЗК на фіксовану відстань і виконують знімання КВС, переміщають цифрову знімальну камеру вздовж базису знімання в початкове положення і повторно виконують знімання КВС. За отриманими цифровими зображеннями вимірюють координати на відповідних перетинах КВС і визначають фокусну віддаль ЦЗК. Запропоновано спосіб та розраховано апріорну оцінку точності визначення фокусної віддалі ЦЗК. Розроблено спосіб, що забезпечує відповідну точність визначення фокусної віддалі. Запропонований спосіб можна застосовувати для визначення фокусної віддалі неметричних ЦЗК, які використовують для складання фронтальних планів фасадів та інтер'єрів архітектурних пам'яток, моніторингу деформацій інженерних споруд, зсувних і селевих процесів, відкритих гірничих виробок, льодовиків, для знімання з безпілотних літальних апаратів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д13 с0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського