РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741134<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dyda I. 
Similar urbanistic approach to foundation of the early middle age cities (up to 13th century) in Poland and in Ukraine = Подібний урбаністичний підхід у заснуванні міст раннього середньовіччя (до XIII століття) в Польщі і в Україні / I. Dyda // Architectural studies. - 2018. - 4, № 2. - С. 164-170. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

В останні століття візуальний образ архітектурного середовища історичних міст Польщі та України суттєво відрізняється. Архітектурна організація історичних осередків польських міст, що базується на застосуванні візуально закритих просторів, виявляє ознаки характерні для західноєвропейської урбаністичної традиції, тоді як більшість українських міст аж до XIX ст. розбудовувалися за принципом візуальної відкритості та інтеграції з ландшафтом. Складається враження, що ця істотна концептуальна відмінність архітектурного середовища існувала завжди, хоча обидві країни розташовані поруч на карті Європи. Але спосіб заснування польських та українських міст у період раннього середньовіччя (до XIII ст.), а також наукові бібліографічні джерела, надають підстави говорити про наявність у тогочасних містах ряду подібних композиційних характеристик. Це, зокрема, залежність містобудівної структури архітектурного образу та загальної композиції архітектурного ансамблю міста від місцевого ландшафту, візуальна відкритість міського простору на околиці, розміщення основних домінант так, щоб вони добре сприймались з різної віддалі, а також формування міських осередків із кількох містобудівних елементів, різних за функціональним призначенням, розміром і потребами до розміщення в ландшафті. Таким чином, інтеграція з ландшафтом, яка аж до XIX ст. характеризувала забудову українських міст може бути продовженням застосування тієї самої давньої концепції формування архітектурного середовища, яка в період раннього середньовіччя, до часу інтенсивного поширення на європейський схід процесів нової локації міст застосовувалась також у Польщі, і яка щойно в XIII - XIV ст., через історичні обставини, була здебільшого втрачена. В долокаційному розвитку польських та українських міст проявилися дуже давні регіональні урбаністичні традиції, і їх дослідження є необхідним для належної оцінки спільного внеску обох країн в загальносвітову культуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5(4УКР)4 + Щ110.5(4ПОЛ)4 + Н820.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського