РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741171<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Savchuk S. 
Comparison of approaches to zenith tropospheric delay determination based on data of atmosphere radio sounding and GNSS observation = Порівняння підходів до визначення зенітної тропосферної затримки на основі даних радіозондування атмосфери і ГНСС-спостережень / S. Savchuk, N. Kablak, A. Khoptar // Геодезія, картографія і аерофотознімання : міжвід. наук.-техн. зб.. - 2018. - Вип. 88. - С. 24-32. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Глобальні навігаційні супутникові системи (GNSS) на даний час все частіше використовуються в задачах моніторингу атмосфери. Для визначення тропосферних затримок найчастіше застосовують два підходи: обчислення даних радіозондування атмосфери та опрацювання даних GNSS-спостережень. GNSS-опрацювання, зазвичай, виконуються двома методами: абсолютним методом точного позиціонування (Precise Point Positioning, PPP) і методом подвійних різниць (Double Differences, DD). PPP - це потужний інструмент для аналізу даних, який є чутливим до різних параметрів. Показано, що PPP метод можна використовувати не тільки для позиціонування та навігації, але й для інших завдань, а саме моніторингу атмосфери. Мета роботи - проведення порівняльного аналізу різних підходів визначення тропосферних затримок за результатами опрацювання GNSS-спостережень PPP і DD методами, та за даними радіозондування атмосфери. В роботі використано дані спостережень з таких GNSS-станцій: BUCU (Бухарест, Румунія), GANP (Гановце, Словаччина) і GLSV (Київ, Україна), а також дані радіозондування, розташованих неподалік, аерологічних станцій 15420 (Бухарест, Румунія), 11952 (Попрад-Гановце, Словаччина), 33345 (Київ, Україна). Визначення зенітної тропосферної затримки (Zenith Tropospheric Delay) проводилося за даними GNSS-спостережень абсолютним PPP методом за допомогою програмного пакету GIPSY-OASIS і відносним методом DD із програмними пакетами Bernese GNSS Software і GAMIT-GLOBK. Отримані результати порівнювалися з відповідними даними радіозондування. Значення, отримані з використанням різних підходів, відповідають субсантиметровому рівню точності відносно даних радіозондувань, при цьому найкращі результати були отримані методом PPP на словацьких станціях (міліметровий рівень), де відстань між розташуванням аерологічної і GNSS-станції є менше 1 км, тобто вони знаходяться в однакових атмосферних умовах. Це надає можливість стверджувати, що PPP метод забезпечує кращий рівень точності і може використовуватися саме для визначення тропосферних затримок. Наукова новизна, практична значущість. Технологія проведення неперервного моніторингу атмосфери з використанням GNSS станцій і методика опрацювання даних спостережень з цих станцій на основі абсолютного позиціонування PPP. Отримані результати, за їх доповнення, можна використовувати для вирішення багатьох задач моніторингу атмосфери та замінити у перспективі дороговартісне радіозондування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського