РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741179<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Четверіков Б. 
Оцінка точності апаратного ортотрансформування космічного знімка, отриманого із супутника Pleiades-1 за допомогою ГНСС знімання / Б. Четверіков, О. В. Ломпас, М. Т. Процик, Д. Тетерук // Геодезія, картографія і аерофотознімання : міжвід. наук.-техн. зб.. - 2019. - Вип. 89. - С. 36-43. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - виконати оцінювання точності ортотрансформування космічного знімка, отриманого з супутника Pleiades-1 на територію смт. Східниця (Україна). Метод, який використано в експерименті, включав фотограмметричні та геодезичні роботи. Геодезична робота складалася з польових вимірювань координат опорних і контрольних точок із використанням GNSS. Програмний пакет Erdas Imagine трансформує космічне зображення з супутника Pleiades-1 за RPC-коефіцієнтами. Застосування на трансформованому зображенні шару точок, отриманих за допомогою GNSS, виявило значні відхилення координат точок зображення від реальних (особливо в гірській місцевості). Для зменшення відхилень у програмному забезпеченні MathCAD створено програму для розрахунку формул RPC-моделі. Використовуючи в цій моделі координати точок зображення і координати точок місцевості, отримано уточнені коефіцієнти для цієї ділянки. Ці коефіцієнти замінено у файлі RPC. Виконано трансформацію зображення після оновлення файлу, що призвело до задовільного результату. Розглянуто результати дослідження точності ортотрансформації космічних зображень с. Східниця (Україна), отриманих із застосуванням супутника Pleiades-1. Точність оцінювання проведено на основі координат 165 точок, отриманих під час знімання GNSS. Проективні математичні моделі RPC визначають аналітично за допомогою невідомих коефіцієнтів. На базі цих коефіцієнтів виконано перетрансформацію зображення, визначено середню квадратичну похибку зміщення координат. Наукова новизна. Під час дослідження визначено, що коефіцієнти RPC, які фірми надають із космічним зображенням, є досить умовними, оскільки вони походять від глобальної ЦМР. Для уточнення коефіцієнтів запрограмовано розв'язок математичної моделі. Використовуючи ці дані, можна редагувати файл із RPC-коефіцієнтами. Результатом експерименту стало трансформоване зображення на територію с. Східниця. Перетворене зображення надасть змогу оновлювати раніше створену туристичну карту в масштабі 1:6000 на прохання сільського управління або створювати інші тематичні карти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.9 + Д174

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського