РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741360<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Теловата М. 
Теоретичні засади формування професійної компетентності майбутніх фахівців економічної галузі в закладах вищої освіти / М. Теловата // Наук. вісн. Ін-ту проф.-техн. освіти НАПН України. Проф. педагогіка. - 2019. - № 1. - С. 11-15. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність вивчення процесів формування і розвитку професійної компетентності майбутніх фахівців економічної галузі в закладах вищої освіт (ЗВО) за умов реформування освіти в Україні та з метою її наближення до загальноєвропейських стандартів. Акцентовано увагу на тому, що в процесі професійної підготовки майбутніх фахівців для економічної галузі увага має приділятися не лише розвитку інтелекту, але й моральному вихованню та формуванню у майбутніх бухгалтерів, економістів, фінансистів і банкірів готовності до професійної самореалізації. На підставі аналізу наукових робіт відомих дослідників у галузі філософії, соціології, психології, педагогіки з'ясовано, що поняття "професійна компетентність" здебільшого означає: загальну культуру фахівця; уміння мислити та діяти професійно; ступінь розвиненості індивідуально-професійних якостей; сукупність функцій, прав і відповідальності фахівця; готовність до професійної діяльності. Уточнено зміст понять "компетенція", "компетентність" і "професійна компетентність". Визначено їх істотні характеристики, а саме: "компетенція" - загальна здібність і здатність майбутнього фахівця економічної галузі на основі його вмінь і знань реалізувати себе в професійній діяльності; "компетентність" - комплексна характеристика особистості (майбутнього фахівця економічної галузі), що включає результати знань, умінь і навичок і здатність виконувати професійну роль відповідно до визначених вимог з урахуванням реальної виробничої ситуації. Професійна компетентність фахівців економічної галузі містить особливий потенціал для організації професійної підготовки майбутніх фахівців різних напрямів економічної діяльності (аналітичної, банківської, обліково-економічної, організаційно-управлінської, фінансової) на виробництві, у сфері послуг, в управлінні та науково-дослідних установах тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.357 + У.р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74078 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського