РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741392<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сиско Н. 
Розширення професійно-педагогічного профілю викладача закладу професійної (професійно-технічної) освіти в умовах інклюзії / Н. Сиско // Наук. вісн. Ін-ту проф.-техн. освіти НАПН України. Проф. педагогіка. - 2019. - № 2. - С. 11-17. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Особи з особливими освітніми потребами потребують здобуття професійних кваліфікацій. Це зумовлює актуалізацію питання розширення професійно-педагогічного профілю викладача ЗП(ПТ)О, набуття ним інклюзивної компетентності. Мета работи - аналіз нормативно-правових документів щодо забезпечення інклюзивного навчання в системі професійної (професійно-технічної) освіти та дослідження потреби викладачів ЗП(ПТ)О у формуванні інклюзивної компетентності. Використано методи: теоретичні (аналіз, синтез, узагальнення); емпіричні (анкетування, бесіда). З'ясовано, що потребує вирішення проблема розширення професійно-педагогічного профілю викладача закладу професійної (професійно-технічної) освіти в напрямі розвитку його інклюзивної компетентності. Встановлено, що необхідним є створення безбар'єрного освітнього середовища та архітектурної доступності приміщень у закладі освіти для здобувачів освіти з особливими освітніми потребами. Переважна більшість викладачів потребує спеціально організованого навчання з питань запровадження інклюзії. Визначено, що викладачі виділяють такі форми підвищення інклюзивної компетентності, як: тренінги, консультування у фахівців та очні цільові курси. Наведено досвід формування інклюзивної компетентності педагогів шляхом упровадження формальної, неформальної та інформальної освіти. Констатовано, що важливим є налагодження співпраці між закладами освіти та регіональними інклюзивно-ресурсними центрами. Встановлено, що викладачі потребують допомоги в питаннях розробки індивідуального навчального плану здобувана освіти з особливими освітніми потребами та оцінки його виконання. Зроблено висновки, що запровадження інклюзивного навчання у системі професійної (професійно-технічної) освіти надасть змогу здобути робітничу кваліфікацію особам з інвалідністю, що сприятиме їхньому особистісному та професійному розвитку; успішна реалізація цього завдання потребує розширення професійно-педагогічного профілю викладачів ЗП(ПТ)О в напрямі інклюзії, створення інклюзивного освітнього середовища, запровадження відповідних педагогічних технологій, розроблення навчальних програм та їх дидактичного забезпечення технологій, розробки навчальних програм та їх дидактичного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.221.05

Шифр НБУВ: Ж74078 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського