РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741428<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Криницька О. О. 
Інвестиційне забезпечення розвитку ринку землі в Україні на основі активізації іпотечних відносин / О. О. Криницька, О. В. Ніколюк, С. І. Плотницька, Ю. С. Левчук // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 2. - С. 169-177. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Доведено доцільність інвестиційного забезпечення розвитку дієвого ринку землі в Україні на основі необхідності активізації іпотечних відносин. Адже розвиток вітчизняної економіки, підвищення конкурентоспроможності українських агропромислових підприємств і виробленої ними продукції з метою подолання економічного відставання від розвинених країн Заходу й інтеграції на рівних у світове співтовариство є неможливими без здійснення інвестицій, перш за все у виробничу сферу агропромислового комплексу, яке безпосередньо пов'язане з розвитком ринку землі. Багатофункціональне спрямування земельно-ресурсного потенціалу країни і неоднозначність поглядів щодо можливості його залучення до господарського обороту (як об'єкта купівлі-продажу) значно уповільнили цей процес. Вагомого значення за таких умов набуває активізація іпотечних відносин та інвестицій, що надасть можливість забезпечити формування дієвого ринку земельної власності та землекористування для розв'язання проблем сучасної земельної політики, що має бути спрямована на забезпечення економічного зростання держави. Розглянуто визначальний характер інвестиційних процесів в агропромисловому виробництві для підвищення конкурентоспроможності його продукції як на внутрішньому, так і на зовнішньому продовольчих ринках, що потребує оновлення і розвитку матеріально-ресурсних засобів та раціонального використання й охорони земель в Україні. А для забезпечення аграрного виробництва - це передусім пошук нових джерел фінансування та кредитування. Зазначено, що зарубіжний досвід існування іпотечних відносин визнається для впровадження щодо створення ефективного функціонування іпотеки землі в українській економіці. У розвинених країнах світу земля є заставою під довгострокові, дешеві кредити для сільськогосподарських підприємств. В Україні такого досвіду майже немає. Узагальнення практики землекористування і землеволодіння, що сформувались до теперішнього часу на теренах ЄС, показує, що розвиток земельно-майнових відносин багато в чому обумовлений своєчасним завершенням дієвої інституціональної бази, зокрема законів, що регулюють процеси іпотеки та застави земель сільськогосподарського призначення. Розкрито наявні можливості залучення інвестицій і розроблення адекватних механізмів кредитування під заставу землі, що передбачає організацію спеціалізованих фінансових установ - земельних (іпотечних) банків. Обгрунтовано, що запровадження іпотеки сільськогосподарських земель у майбутньому має вагомі переваги для господарювання в аграрному секторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-511.2-56 + У9(4УКР)262.245

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського