РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741554<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tsapko Yu. 
Estimation of fire protection efficiency of articles made from reed under an external action of gasoline flame / Yu. Tsapko, A. Tsapko, O. Bondarenko, M. Sukhanevych // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 5/10. - С. 23-30. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Проведеними дослідженнями процесу займання очерету встановлено механізми процесу передавання тепла до матеріалу, що надає можливість впливати на цей температури, коли починається інтенсивний розклад із виділенням необхідної кількості горючих газів. Знаючи цей процес, стає можливим визначення ефективності вогнезахисту та властивостей покрівельних композицій на процес гальмування загорання очерету. У разі термічної дії на вогнезахищені зразки на поверхні утворився спучений шар за рахунок розкладання антипіренів під дією температури з виділенням негорючих газів, які гальмують процеси окиснення матеріалу та суттєво підвищують утворення на поверхні очерету теплозахисного шару коксу. Це призводить до підвищення товщини шару коксу та гальмування теплопередачі високотемпературного полум'я до матеріалу. Завдяки цьому стало можливим визначення умов вогнезахисту очерету шляхом утворення бар'єру для теплопровідності. Окрім того, у разі застосування вогнезахисного покриття температурний вплив здійснюється у напрямку реакцій у передполуменевій області вбік утворення сажеподібних продуктів на поверхні природного горючого матеріалу. Це надає можливість стверджувати про відповідність виявленого механізму формування властивостей вогнезахисту очерету спучуючими композиціями та практичну привабливість запропонованих технологічних рішень. Останні, зокрема, стосуються визначення кількості полімерної складової, оскільки очерет характеризується гідрофобністю і водний розчин антипірену стікає з поверхні. Додавання ПВА-дисперсії призводить до зниження інтенсивності вимивання антипірену з матеріалу більш ніж в 6 - 8 разів. Експериментальними дослідженнями підтверджено, що за дії полум'я бензину необроблений модельний зразок теплоізоляційного мату з очерету зайнявся на 205 с, що призвело до його повного згорання, натомість вогнезахищений зразок за термічної дії не загорівся, поширення полум'я не відбулося, у цьому випадку зафіксовано спучення захисного покриття на площі близько 0,028 м<^>2, що сягало 3 - 4 мм. Таким чином, є підстави стверджувати про можливість спрямованого регулювання процесів формування вогнезахисту очерету шляхом використання комплексної покрівельної композиції з суміші антипіренів, яка містить природній полімер, здатної утворювати на поверхні матеріалу вогнезахисну плівку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н304.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського