РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741571<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Антонов О. І. 
Екологічні мотиви й стимули розвитку малих підприємств сільського зеленого туризму / О. І. Антонов // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2020. - Вип. 44. - С. 7-12. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Предметом дослідження є теоретичні й практичні аспекти виявлення екологічних мотивів і стимулів організації та розвитку малих підприємств і агроосель сільського зеленого туризму. Мета роботи - виявлення екологічних мотивів і стимулів організації та розвитку малих підприємств і агроосель сільського зеленого туризму з метою удосконалення управління ними в інтересах формування сприятливого середовища життєдіяльності населення, раціонального природокористування, збереження й відтворення сільських територій. Методологічною основою статті стали як загальнонаукові, так і спеціальні методи наукового пізнання. Використано методи: діалектичний, монографічний, історичний, системно-структурного аналізу й синтезу, проблемно- та програмно-цільового підходів. Розглянуто особливу роль функціонування малих підприємств і агроосель сільського зеленого туризму для сільських територій. При цьому йдеться не тільки про соціально-економічні його мотиви для забезпечення відпочинку міських жителів та підвищення зайнятості й добробуту сільських. Провідне значення у дослідженні надається екологічним мотивам організації й розвитку малих туристичних підприємств і агроосель на селі. Вони розглядаються, по-суті, як єдина альтернатива суб'єктам агробізнесу у забезпеченні раціонального природокористування, збереження та відтворення довкілля. Тому виявлення екологічних мотивів їх створення та екологічних стимулів розвитку мають виняткове значення для управління з метою забезпечення сприятливого природного середовища життя і діяльності населення, функціонування сільських територій та їх економіки загалом. Матеріали, результати й висновки статті можуть бути використані у діяльності окремих суб'єктів сільського зеленого туризму, сільських територіальних громад,районних державних адміністрацій, середніх та вищих навчальних закладів. Висновки: екологічна мотивація сільського зеленого туризму стане відправною точкою для створення нових підходів для цієї діяльності як через вектор соціально-економічного розвитку (створення нових робочих місць і нових професій, відновлення ремесел, краще використання існуючих ресурсів та ін.), так і через вектор сталого розвитку (турбота про довкілля, збереження ресурсів та відтворення природи, всебічна екологізація діяльності й туристичних продуктів). Це також стимулюватиме формування нового менталітету сільського населення та управління розвитком сільських територій. Посилення екологічних функцій агроосель й сільських туристичних підприємств відповідає вимогам сучасної концепції соціальної відповідальності в організації та розвитку будь-якого бізнесу на селі, - великого, малого, середнього, аграрного й інших видів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського