РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741640<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гапоненко Г. І. 
Екотуризм в країнах Азії: досвід для України / Г. І. Гапоненко, І. М. Шамара // Актуал. проблеми інновац. економіки. - 2019. - № 2. - С. 55-60. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Туризм пов'язаний з механізмами природокористування. З іншого боку доведено негативний вплив туризму на природне середовище. Отже об'єктом дослідження виступає екотуризм з точки зору концепції раціонального та відповідального природокористування. Мета статті - науково-теоретичне обгрунтування перспектив розвитку екологічного туризму в Україні на основі азійського досвіду. Для багатьох країн Азії екотуризм є основною галуззю національної економіки. Разом з цим, населення цих країн відповідально ставиться до підготовки прийняття "зелених" туристів, що пов'язано з екологічними особливостями природних територій. За допомогою статистичного, графічного та аналітичного методів розглянуто особливості розвитку екотуризму в Китаї та В'єтнамі. В результаті дослідження виявлено пріоритетні напрями для розвитку екотуризму, які, в першу чергу, потрібно реалізовувати в Україні: формування розуміння у населення країни необхідності розвитку екотуризму; реструктуризація вітчизняної індустрії туризму; удосконалення нормативно-правової бази та політики щодо розвитку екотуризму; розвиток людських ресурсів у цій сфері; необхідність інвестицій; створення сприятливого середовища для розвитку екотуризму. Висновки: на думку авторів, саме в Китаї та В'єтнамі віднайшли оптимальний механізм регулювання розвитку екотуризму, що може бути перейнятий Україною. Відзначено, що в нашій країні рекреаційний, історико-культурний і природний потенціал майже не реалізовані через ряд стримуючих факторів. Наукова новизна статті полягає в порівнянні досвіду організації екотуризму в обраних країнах Азії та Україні та розробці на цій основі шляхів виходу з кризового становища вітчизняної туристичної галузі. В подальшому перспективним розглядається дослідження напрямів застосування азійського досвіду державного регулювання розвитку екологічного туризму в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5)441.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101404 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського