РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741657<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лізут Р. А. 
Ефективність систем стратегічного управління організаційно-економічною безпекою аграрних підприємств / Р. А. Лізут // Актуал. проблеми інновац. економіки. - 2019. - № 3. - С. 94-99. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Опрацьовано компоненти та складові систем стратегічного управління організаційно-економічною безпекою аграрних підприємств, а також викладено основні чинники впливу на підвищення результативності їх функціонування в різних умовах. Доведено, що за сучасних умов розвитку ринкових відносин більша увага приділяється компонентам організаційно-економічної безпеки поряд з ситуативними проблемами політичного, соціального, економічного та правового характеру. Визначено необхідність формування обгрунтованої сукупності показників та індикаторів для оцінки та аналізу результативності організаційно-економічної безпеки аграрних підприємств, від проведення якої залежить оцінка реальної ситуації з безпекою суб'єктів агробізнесу, визначення рівня їх менеджменту й можливостей моніторингу. Ідентифіковано, що в існуючому універсальному формалізованому підході до аналізу організаційно-економічної безпеки суб'єктів агробізнесу є окремі недоліки при розробці, а також не існує відповідної системи з чітко визначеним переліком кількісних показників та індикаторів. Одночасно доведено наявність певних методологічних проблем аналізу стану її й прогнозування динаміки її рівня розвитку на перспективу. Тому в дослідженні запропоновано використовувати показники, які визначатимуть за існуючими на підприємствах реальними даними зміни рівня організаційно-економічної безпеки, яка проявляється через індикатори (фінансова стійкість, рентабельність виробництва, ефективність, конкурентоспроможність продукції, ринкова частка тощо). При цьому, як результат, індикатори матимуть визначені властивості. По-перше, вони утворюватимуть систему, в якій знаходяться у взаємодії і виконують свою індикативну функцію тільки за цієї умови. По-друге, матимуть високу чутливість і є сигналами про виникнення загроз у зв'язку із зміною організаційно-економічної ситуації в агропідприємствах. По-третє, будуть чітко формалізовані, відображатимуть загрози й виклики у кількісній формі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101404 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського