РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741741<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гангур В. В. 
Мікробіологічна активність грунту за різних способів обробітку / В. В. Гангур, В. М. Сахацька // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 4. - С. 13-19. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Важливим фактором регулювання біологічної активності грунту, зокрема мікробіологічних процесів, інтенсивності симбіотичної азотфіксації посівів сої (Glycine hispida L.) є його обробіток. Тому актуальним є розроблення технологічних заходів управління активністю мікробіологічних процесів в орному шарі грунту на посівах сої. Мета дослідження - з'ясувати вплив звичайної оранки, безполицевих розпушувань грунту різними грунтообробними знаряддями на активність целюлозоруйнуючих бактерій орного шару грунту в посівах сої. У процесі дослідження використано такі наукові методи: аналіз, синтез, польовий, статистичний. Результати проведених досліджень свідчать, що найвищі показники мікробіологічної активності відмічені в шарі грунту 20 - 30 см - 21,3 - 22,1 %, найнижчі (17,3 - 19,1 %) - у шарі 10 - 20 см на фоні проведення оранки на глибину 20 - 22 см. Встановлено, що за умови розпушування грунту робочими органами плоско різного типу (на глибину 14 - 16 см), а також і мілкого обробітку грунту на глибину 12 - 14 см, інтенсивність розкладання лляної тканини була нижчою порівняно з оранкою. Дослідження свідчать, що на фонах основного обробітку грунту, які вивчалися, біологічна активність знижувалася залежно від шару грунту: 0 - 10 до 20 - 30 см в середньому на 9,2 % за умови плоскорізного обробітку та на 7,9 % у разі мінімальної системи обробітку. За результатами досліджень відзначено, що використання різних агрегатів для проведення передпосівного обробітку грунту суттєво впливало на зміну біологічної активності грунту в шарі 0 - 30 см. З'ясовано, що найвищий ступінь розкладання лляної тканини був за умови передпосівного обробітку грунту АГ-4 "Скорпіон-1" (20,3 %), а в разі виконання цієї технологічної операції культиватором УСМК-5,4 вищезазначений показник зменшився до 19,8 % за культивації КПС-4,0 (19,2 %) на фоні оранки ПЛН-3-35.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.513

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського