РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741799<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бурєннікова Н. В. 
Діяльність промислових підприємств: сутність, морфологія, деякі підходи до вимірювання результатів / Н. В. Бурєннікова, І. В. Завгородній, Ю. Ю. Бурєнніков // Бізнес Інформ. - 2019. - № 10. - С. 122-130. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Уточнено дефініцію "діяльність" у контексті запропонованих і/або розвинених далі парадигм "ресурси - діяльність - результат" та "ефективність - масштабність - результативність діяльності" як генетично перетвореної форми з урахуванням структури (будови) цієї діяльності із залученням для цього поняття "морфологія системи" (з розгляданням при цьому підприємства як системи на мікрорівні). Обгрунтовано, що в дослідженнях стосовно діяльності промислових підприємств як виробничих систем, окрім загальнонаукових і загальновідомих специфічних методів, підходів та інструментарію наукових доробків, можна скористатися можливістю доповнення переважаючого в сучасній економічній теорії методу структурного аналізу генетичним підходом. Окреслено базові ознаки та виокремлено деякі класифікації діяльності промислових підприємств. Підкреслено, що єдність форми і змісту діяльності передбачає їх відносну самостійність та активну роль форми діяльності по відношенню до її змісту. Вказано на необхідність урахування у процесі діяльності причинно-наслідкових зв'язків. За допомогою модифікованої діаграми Ейлера - Венна проілюстровано логіко-методологічний зв'язок істинності парадигм "ресурси - діяльність - результат" та "ефективність - масштабність - результативність діяльності" промислового підприємства як виробничої системи з урахуванням сутності категорії результативності (the efficiency), котра поєднує в собі якісну (ефективність - the effectiveness) та кількісну (масштабність - the scale) складові. Візуалізовано першу із зазначених вище парадигм у контексті "вхід - вихід системи" (з використанням ічорної скринькиі) для вишукування подальших напрямків покращення діяльності підприємства з урахуванням існування внутрішнього та зовнішнього середовища. Підкреслено, що оптимальне управлінське рішення стосовно результатів діяльності можна вишукувати простими як загальнонауковими, так і специфічними методами (у тому числі, із застосуванням генетичного підходу та методології SEE-управління). З'ясовано, що використання теорії генетичних алгоритмів як методів, які дозволяють знаходити оптимальне рішення задач будь-якої складності завдяки тому, що оперують не способами отримання результатів, а самими результатами рішення задач, - служить ефективним засобом знаходження найкращого рішення стосовно результативності діяльності підприємств завдяки закладеному в таких алгоритмах принципу еволюції. Наведено основні етапи та варіант генетичного алгоритму.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського