РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000742087<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Samonov S. 
The use of a frequency converter for the activation of a stand-by diesel generator of a ship power plant = Використання перетворювача частоти при введенні в роботу резервного дизель-генератора суднової електростанції / S. Samonov, V. Dubovyk // Computational Problems of Electrical Eng.. - 2019. - 9, № 1. - С. 27-32. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Розглянуто шляхи прискорення введення в роботу суднового резервного дизель-генератора з використанням переваг перетворювача частоти з векторним управлінням у період запуску для забезпечення додаткового резерва електричної потужності в судновій електростанції. Запуск і введення в роботу резервного генератора можуть часто бути потрібними для пуску потужного споживача, а також необхідними в таких ситуаціях, як: несправність працюючого обладнання, тривога, аварія або зміни навігаційних умов, при утриманні судна в позиції за динамічного позиціонування. Головними перешкодами для цього є необхідність очікування повного завершення послідовності технологічних операцій (стадій): передстартової підготовки дизеля, пуску і прискорення дизеля до встановленої швидкості, синхронізації генератора з іншими працюючими генераторами впливом на паливо-регулювальні пристрої дизеля, розподілу навантаження поміж генераторами в випадку вдалого включення генератора на шини головного розподільного щита. Тривалість перелічених стадій може сягати від 15 - 20 с до декількох хвилин, у зв'язку з чим подібна затримка може стати неприйнятною. Існуючі методи прискорення завершення перелічених окремих стадій в одному комплексі не розглядають їх у сукупності. Запропановано організацію контрольованого спеціалізованним пристроєм інверторного запуску резервного дизель-генератора, наприкінці якого всі перелічені стадії будуть завершені і суднова електростанція буде готовою прийняти додаткового навантаження. Вказаний спеціалізований пристрій має бути пристосованим для обробки в реальному часі необхідної входної інформації впродовж запуску і формування керуючих команд до пертворювача частоти, регулятора напруги генератора, регулятора частоти обертання дизеля та автоматичного вимикача генератора. Момент включення автоматичного вимикача, а також магнітний потік генератора й обертовий момент дизеля мають бути розраховані спеціалізованим пристроєм шляхом прогнозування навантаження будь-якого одного з паралельно працюючих генераторів із припущення, що резервний генератор уже підключений, і рівномірний розподіл активної частини загального навантаження поміж всіма генераторами завершений. Іншими словами, просторова позиція і величина вектора електрорушійної сили безпосередньо перед увімкненням автоматичного вимикача генератора, який буде під'єднано до шин, мають бути визначені як результат прогнозування режиму електростанції в складі з резервним генератором, який уже працює, приймаючи до уваги зміни, пов'язані з перехідними процесами. Перерозподіл активної частини навантажень генераторів до однакових рівнів після включення автоматичного вимикача резервного генератора відбудеться за рахунок визначеного запасу кінетичної енергії частин, що обертаються. Величина необхідної кінетичної енергії має бути забезпечена командами пристрою протягом керованого запуску дизель-генератора, який базується на прогнозі змін навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: О459.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43601 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського